Статті

Як правильно вибрати Wi-Fi-роутер – дієві поради

Share
Час читання: 2 хв.

Як багато речей у вашому домі під’єднані до інтернету? Телефони, комп’ютери, телевізори, колонки, а у деяких навіть розетки з лампочками! На Wi-Fi тримається велика частина інфраструктури нашого будинку – як же не помилитися під час вибору роутера і знайти ідеальну модель? Про це ми розповімо сьогодні, а також поділимося добіркою якісного обладнання!

Які існують стандарти Wi-Fi?

За всі роки розвитку стандарти неодноразово оновлювалися, проте, все ще можна зустріти кілька поколінь Wi-Fi в роутерах. Кожне з них відрізняється шириною каналів і максимальними швидкостями.

Wi-Fi 4 – 802.11n.

Цей стандарт уже не можна назвати новим. Максимальна швидкість у таких роутерів на канал – 150 Мбіт/с.

Wi-Fi 5 – 802.11ac.

Найбільш ходовий стандарт з усіх. Велика частина популярних бестселерів працюють саме на ньому. Максимальна швидкість у роутерів – 433 Мбіт/с.

Wi-Fi 6 – 802.11ax.

Вважається сучасним стандартом. Роутери з підтримкою цього стандарту набагато дорожчі за своїх попередників, але можливості виправдовують витрати. Їх швидкість може розганятися до 1200 Мбіт/с.

Які частоти існують у роутерів?

Велика частина роутерів працюють на двох частотах – 2,4 і 5 гігагерц. Звісно, краще вибирати моделі з вищим діапазоном.

2,4 ГГц

Цю частоту підтримують усі роутери. З одного боку, це плюс, з іншого – величезний мінус: діапазон настільки засмічений, що вони створюють перешкоди один для одного. Однак роутери з частотою 2,4 ГГц краще справляються з передачею даних на великій площі.

5 ГГц

Більш потужна частота – на ній роутери працюють з високими швидкостями. Відмінне рішення для багатоквартирних будинків – сусіди “не заважають” один одному. Однак на такій частоті сигнал гірше справляється з перешкодами (стіни, вікна, двері), на відміну від свого суперника в 2,4 ГГц.

Радіус покриття

Від цієї характеристики залежить дальність покриття бездротової мережі. Потужність має бути 100 міліват (20 dBm). Зазвичай більша частина роутерів мають саме цей показник. Хвилі таких роутерів поширюються на 150 метрів (відкрита місцевість), на 50 метрів (приміщення). Багато хто помиляється, думаючи, що кількість антен регулює дальність покриття. Кілька антен знадобляться тільки в багатокімнатній квартирі.

Невелика шпаргалка: для квартири площею до 50 м2 достатньо роутера з двома антенами, 4 антени знадобляться в багатокімнатній квартирі з великою кількістю перегородок.

Для чого краще вибрати дротове підключення?

Для деяких пристроїв дійсно краще вибрати дротове підключення. Найактуальніше це для гаджетів, які “стоять на одному місці”. До них належать: ТВ-приставки, ігрові консолі, Smart TV і ПК.

Усе, що потрібно – це одного разу під’єднати їх до роутера і насолоджуватися. Головне – під час вибору роутера перевірити кількість портів і пам’ятати, що один із них завжди буде зайнятий кабелем від провайдера.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024

    AI-пошук легко обманути прихованим текстом – нове дослідження

    Дослідження показало, що пошукові системи, які використовують штучний інтелект, можуть надавати ненадійну інформацію, якщо веб-сайти…

    24.12.2024

    Фішингові атаки на смартфони: експерти дали рекомендації щодо захисту

    Шахраї постійно вигадують нові способи обману, і це дратує. Вони тільки й чекають, щоб ми…

    24.12.2024