Статті

Декілька порад про те, як захиститися від спаму

Share
Час читання: 2 хв.

Спам, на жаль, є двигуном торгівлі. Спочатку це слово SPAM розшифровувалося як “Spiced ham”, що в перекладі означало “гостра шинка”. Але до чого тут ковбасний виріб та SPAM?

Справа в тому, що за часів Другої світової залишилося дуже багато консерв із торговою маркою SPAM, і після закінчення глобального конфлікту ці консерви продавалися буквально на кожному кутку і активно рекламувалися по радіо.

Трохи згодом це слово підхопили, а в докомп’ютерну епоху використовували як символ чогось дуже нав’язливого та непотрібного.

Ну, а ми ж знаємо, що спам – це різні рекламні повідомлення, які можуть приходити до нас з різних місць – від електронної пошти до SMS.

Дам кілька порад для мінімізування появи спаму у вашому пристрої

✸ Не публікуйте вашу адресу електронної пошти та номер телефону у відкритому доступі. Якщо вам потрібно залишити свою поштову скриньку на якомусь форумі, то можна це зробити так mail[poznyaev.ru], а телефонний номер можна «вуалювати» різними способами — «8 дев’ятсот 13 77 сім». І так далі.

Сенс у тому, що роботи-парсери шукають дані для спаму по певній масці, а тут ми порушуємо шаблон, і парсер пропускає такі повідомлення;

✸ Не бійтеся скаржитися на спам у поштовій скриньці або в соціальній мережі. Надійшло повідомлення у VK з рекламою послуг? Скарги оперативно опрацьовуються підтримкою соцмережі. У поштовій скриньці можна також натиснути кнопку “Це спам” – система такі листи відразу ж кидатиме у відповідну папку, а “засвічена” адреса відправника може взагалі потрапити в чорний лист поштових сервісів.

Також скарга на спам добре працює у месенджерах WhatsApp та Telegram;

✸ Якщо спам через e-mail все-таки до вас проникає, то можна скористатися різними фільтрами та відсіяти небажані листи за певними ознаками. Наприклад, мені надходить розсилка від сайту, від якого я давно відписався. Створив фільтр і пошта автоматично видаляє такі листи;

✸ Використовуйте для реєстрації на сайтах та сервісах другий номер телефону та резервну поштову скриньку. Не варто заважати особисте спілкування з будь-якими кодами з SMS та листами. Зробіть окремий канал зв’язку для тих місць, де ви реєструєтеся;

✸ Не відповідайте на листи та повідомлення від спамерів – тим самим ваш контакт буде позначений як «потенційно лояльний клієнт» і небажаних повідомлень може бути більше;

✸ Якщо ви отримуєте повідомлення від реально існуючої організації, хоча ви не давали згоди на обробку персональних даних, то виділіть 10 хвилин і подайте відповідну скаргу на порталі ФАС (Федеральна Антимонопольна Служба);

✸ Закривайте свою сторінку та можливість отримання особистих повідомлень у соціальних мережах від людей, які не перебувають у вашому списку друзів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Федеральна антимонопольна служба? Вы хотя бы к месту дислокации текст приводите при переводе.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Telegram розширив перелік підстав для скарг на публікації в телеграм-каналах та групових чатах

    значні зміни до системи скарг на публікації у телеграм-каналах та групових чатах. Тепер користувачі можуть…

    06.10.2024

    Чутки вказують на реліз нових комп’ютерів на M4 та iPad mini 7 1 листопада

    У свіжому випуску розсилки Power On журналіст Bloomberg Марк Гурман розкрив можливу дату виходу довгоочікуваних новинок від…

    06.10.2024

    Для фанатів STALKER 2 випустять ексклюзивну відеокарту RTX 4070 Ti Super

    Для фанів STALKER 2 MSI підготувала спеціальну версію відеокарти Nvidia GeForce RTX 4070 Ti Super.…

    06.10.2024

    iPhone 16 отримають ШІ-функції Apple Intelligence вже цього місяця

    Незважаючи на анонс функцій штучного інтелекту Apple Intelligence у вересні, iPhone 16 поки що не…

    06.10.2024

    Google впровадила нові функції захисту від крадіжок для пристроїв на Android

    Google офіційно розпочала впровадження набору функцій захисту від крадіжки для пристроїв на Android 10 та…

    06.10.2024

    Порівняння швидкості iPhone 16 Pro Max та Galaxy S24 Ultra показало нічию

    Провідному техноканалу PhoneBuff вдалося провести захоплюючий тест на швидкість між флагманами iPhone 16 Pro Max…

    06.10.2024