Статті

Коли час міняти SIM-картку і чому не треба зберігати на ній контакти

Share
Час читання: 3 хв.

Багато людей використовують одну SIM-карту протягом кількох років. Але приходить момент, коли потрібно серйозно задуматися над її заміною. Ось 5 ознак того, що настав час замінити стару SIM-карту на нову. Робиться це просто і безкоштовно.

1. Поганий зв’язок і мобільний інтернет

Перша ознака того, що настав час міняти SIM-карту – проблеми зі зв’язком. Під час розмови телефоном починає погіршуватися сигнал, місцями він повністю зникає, а телефон не може виявити мережу. Також з’являються проблеми з мобільним інтернетом: швидкість з’єднання може знизитися, а замість стабільного підключення до 4G гаджет постійно перемикається між 3G і 2G, тому що через проблеми із сімкою смартфон не може знайти стабільний сигнал.

2. Проблеми з безпекою

Друга ознака того, що настав час міняти SIM-карту, – поява проблем із безпекою. Якщо використовується стара сімка, яка підтримує лише один PIN-код, краще замінити її на сучасніший варіант, який передбачає кілька різних PIN-кодів з різними рівнями доступу. Це дасть змогу захистити SIM від злому та хакерських атак. У разі втрати мобільного пристрою можна буде не переживати, що хтось отримає доступ до контактних даних, які зберігаються на SIM-карті.

3. Невідповідні розміри для нового пристрою

Старі SIM-картки доступні тільки в одному розмірі. Їх не можна вставити в пристрої з роз’ємом microSIM, miniSIM або nanoSIM. Багато хто вирішує цю проблему таким чином: вони просто обрізають стару сімку, тим самим підганяючи її під розміри нового лотка. Але це може стати причиною поломки SIM-карти – можна випадково пошкодити контакти. Тому краще купити нову сімку, яка повністю підходить під розміри нового мобільного пристрою.

4. Відсутність підтримки мереж нового покоління

Іноді буває, що старі SIM-картки не підтримують технологію 4G. Зараз без цього стандарту користуватися інтернетом некомфортно. Річ у тім, що мережі нового покоління дають можливість підключити високошвидкісний мобільний інтернет. Ба більше, на горизонті вже маячить мережа 5G, і краще підготуватися до приходу цього стандарту заздалегідь.

5. Закінчилася пам’ять

Багато користувачів зберігають контакти в пам’яті SIM-карти, що не зовсім правильно. Як правило, обсяг пам’яті в сімці обмежений. На старих SIM можна зберігати тільки номери – без додаткових даних, наприклад, електронної пошти або другого телефону. Якщо на SIM-картці закінчилася пам’ять або вона не підтримує можливість збереження контактів у кількох форматах, це сигнал для того, щоб замінити її на новішу – поліпшену версію. До того ж якщо SIM-карта вийде з ладу (наприклад, трісне або потрапить у воду), то відновити контакти з її пам’яті буде практично неможливо. Є й інша проблема: деякі сучасні гаджети некоректно зчитують інформацію з SIM-карти. Наприклад, якщо вставити стару сімку на новий телефон, у списку контактів відображатимуться тільки номери – без імені та прізвища людини, оскільки телефон не може правильно зчитати ці дані.

Де краще зберігати контакти телефону

Фахівці вважають, що хмарні сервіси – найкраще місце для зберігання контактів.

Найкращий спосіб зберігання контактів – використання хмарних сервісів. Наприклад, у випадку з Android-пристроями всі номери телефону можна зберегти в сервіс contacts.google.com. Для цього необхідно ввімкнути в налаштуваннях смартфона синхронізацію контактів. Навіть якщо телефон або SIM-карта вийдуть з ладу, у користувача завжди буде можливість відновити номери – їх можна буде швидко вивантажити з облікового запису Google.

Також можна зберігати контакти в пам’яті телефону. Об’єм внутрішньої пам’яті сучасних гаджетів дає змогу зберігати тисячі контактів із додатковою інформацією. Крім номера телефону можна зберегти адресу електронної пошти, домашній телефон і фотографію. Важливо не забувати робити резервні копії контактів – налаштувати синхронізацію персональних даних із хмарними сервісами. Річ у тім, що в разі поломки телефону відновити контакти буде дуже важко. А якщо скинути налаштування до заводських, усі номери телефонів буде видалено без можливості відновлення.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024