Статті

Скільки пам’яті потрібно Android-смартфону у 2023 році. Які конфігурації вже не варто обирати

Share
Час читання: 3 хв.

Об’єм пам’яті смартфона (як оперативної, так і постійної) – вкрай важливий показник. Про нього варто пам’ятати, якщо ви хочете, щоб ваш новий девайс працював довго і стабільно.

Щоб ви не зіткнулися з неприємною ситуацією, за якої вам дуже скоро після купівлі не вистачатиме пам’яті смартфона, важливо ухвалити правильне рішення під час вибору версії гаджета. Далі я розповім, які конфігурації пам’яті варто розглядати у 2023 році.

Вимоги свіжих версій ОС Android

Але почати варто з мінімальних вимог самої системи. Навіть полегшена Android 13 (Go Edition) тепер не працюватиме на пристроях, у яких менше 2 ГБ ОЗП і 16 ГБ флеш-пам’яті. Це мінімум, який необхідний максимально урізаній версії системи.

Природно, для запуску і стабільної роботи звичайної ОС Android потрібно набагато більше. І хоча зміна вимог стосується лише базових пристроїв, фактично ситуація інша. Якщо раніше смартфонам на повноцінному Android вистачало і 4 ГБ ОЗП, то тепер навіть у рекомендаціях Google сказано, що мінімум для комфортного використання – 6 ГБ.

Оперативна пам’ять – що це і скільки потрібно?

Оперативний запам’ятовуючий пристрій (ОЗП) – невід’ємний компонент апаратного забезпечення будь-якого смартфона. Це свого роду цифрове сховище. Воно, по-перше, необхідне для швидкого завантаження/розвантаження даних запущених застосунків, що працюють на фоні. По-друге, частина такої пам’яті використовується самою операційною системою.

Крім того, у світі Android безліч брендів. Виробники створюють різні оболонки поверх системи, а також встановлюють додатки, які не завжди можна видалити. І все це впливає на те, скільки пам’яті вам буде доступно навіть без запущених вами програм.

А ще все залежить від того, як ви плануєте використовувати свій гаджет. Для базових завдань (перегляд відео, повідомлення, дзвінки, соціальні мережі та невелика кількість вкладок у Chrome) потрібно менше пам’яті. Але пам’ятайте, що не тільки сама ОС стає важчою і споживає більше пам’яті, а й сторонні додатки збільшують свої апетити.

Якщо запускаєте багато застосунків разом, граєте у вимогливі ігри або займаєтеся створенням контенту, варто одразу обирати підвищений обсяг ОЗП – від 8 ГБ. Так, часто в смартфонах є можливість збільшити цей обсяг за рахунок накопичувача. Але це не завжди працює добре. Та й постійна пам’ять має бути швидкою, щоб ефект був помітним.

Навіть якщо є опція розширення ОЗП, мінімум для нормальної роботи системи у 2023 році – 6 ГБ. Але варто пам’ятати, що багато що залежить від оптимізації. Якщо смартфон не може розумно розпоряджатися пам’яттю, то проблеми будуть у будь-якому разі. До того ж при переході на нову версію Android вимоги можуть змінитися. Якщо пам’яті не вистачить, гаджет не отримає оновлення або зміниться тільки версія оболонки.

Важливо❗ Що більше в пристрої оперативної пам’яті, то більше додатків він може тримати у фоні одночасно. Якщо важлива багатозадачність і ви часто перестрибуєте з однієї програми в іншу, враховуйте це при виборі смартфона.

Який обсяг накопичувача обирати?

А ось із накопичувачем усе дещо простіше. На відміну від оперативної пам’яті, він зберігає дані (всі ваші файли та встановлені додатки) постійно. Вони залишаються там, поки ви їх не видалите. І перед рішенням про купівлю нового гаджета, перевірте, скільки зайнято пам’яті на вашому поточному, якщо ви плануєте переносити дані.

Відразу потрібно запам’ятати, що менше 128 ГБ брати у 2023 році не варто. Виняток можуть становити лише найдоступніші смартфони на Android Go. В інших же випадках 128 ГБ – мінімум, якщо бракує коштів на модель з більшим об’ємом пам’яті. Наприклад, ось так заповнений накопичувач на моєму OnePlus 9RT через 6 місяців після покупки:

Річ у тім, що сучасні версії Android самі по собі займають найчастіше від 13 ГБ, а іноді значно більше. Плюс на пристроях зазвичай є набір встановленого ПЗ, яке також від’їдає місце. Додайте сюди ще й необхідні вам додатки, особисті файли, фото/відео. Навіть 64 ГБ у сучасних реаліях уже вкрай мало.

Так, іноді частково проблему нестачі пам’яті можна вирішити встановленням карти MicroSD. Але я не раджу використовувати такі картки. Ось у цій статті я детально розповідав, чому. Плюс часто в сучасних смартфонах уже немає відповідного слота.

Отже, якщо ви плануєте купівлю гаджета на повноцінній версії Android, то я не раджу обирати моделі з 4/64 ГБ пам’яті або менше. На мій погляд, мінімальна конфігурація, яку варто розглядати у 2023 році, – 6 ГБ ОЗП і накопичувач об’ємом 128 ГБ. Такий варіант дозволить хоча б перший рік користуватися смартфоном без особливих проблем. Якщо ж вам необхідний смартфон на 2-3 роки, то ваш мінімум – 8/256 ГБ.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Генеральний директор Huawei назвав дату дебюту Mate 70

    Глава компанії Huawei Річард Ю офіційно заявив, що презентація нової флагманської серії HUAWEI Mate 70…

    17.11.2024

    Восени 2025 року Samsung представить власні AR-окуляри

    За даними китайської дослідницької компанії, Samsung планує випустити свої перші окуляри доповненої реальності в третьому…

    17.11.2024

    WhatsApp впроваджує кольорові значки для зручнішої навігації в чатах

    Скоро користувачі WhatsApp отримають оновлення, яке помітно поліпшить візуальне сприйняття інтерфейсу. Згідно з інформацією з…

    17.11.2024

    Найкорисніша функція на iPhone досі залишається безкоштовною

    Два роки тому Apple представила функцію Emergency SOS через супутник для iPhone 14. У той…

    17.11.2024

    Як захиститися від шахраїв після зміни номера телефону

    Експерти попереджають про необхідність видалення старих номерів телефонів з усіх онлайн-сервісів. Оскільки номери часто перепродають,…

    17.11.2024

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024