Як очистити пам’ять на телефоні, нічого при цьому не видаляючи: корисні поради

Якщо ваш апарат почав пригальмовувати, а від колишньої швидкості роботи не залишилося ні сліду, можливо, проблема полягає в дефіциті пам’яті.

Кожен користувач смартфона рано чи пізно стикається з тим, що їхній пристрій починає пригальмовувати, а щоб відкрити звичайний додаток, доводиться чекати по кілька хвилин. Як правило, ця проблема виникає через дефіцит пам’яті на смартфоні.

Хороша новина полягає в тому, що цю проблему можна вирішити власноруч. У цій замітці ми зосередилися на способах звільнити пам’ять, які не вимагають від вас видалення музики, відео, фото та корисних програм. Однак, якщо запропоновані методи не допоможуть, то сортування медіатеки, на жаль, не уникнути.

Очищення месенджерів

Якщо ви активно користуєтеся Telegram або WhatsApp, то поступово ці месенджери починають “пожирати” все більше і більше пам’яті. Причина в тому, що мобільний застосунок зберігає всі надіслані вам файли, відео, фото і “гіфки”, щоб не завантажувати їх повторно щоразу, як ви відкриєте чат. У цьому є свій плюс – це економить мобільний трафік, але негативно позначається на вільному місці в пам’яті смартфона.

Щоб очистити Telegram від сміття, відкрийте месенджер на своєму смартфоні та виконайте такий порядок дій: “Налаштування” → “Дані та сховище” → “Використання сховища” → “Очистити кеш Telegram”.

Наостанок рекомендується виконати ще одну важливу дію, щоб очищений кеш не переповнявся назад за пару днів. У меню “Використання пам’яті” підніміться в самий верх і перемістіть повзунок “Зберігати медіа” на значення “3 дні”.

Перенесіть дані на SD-карту

Перш ніж переходити до видалення, подумайте про розширення пам’яті. Якщо ваш телефон підтримує використання SD-карти (а це скоріше так, ніж ні), ви можете перенести дані, як-от фотографії та відео, на карту пам’яті, щоб звільнити місце в пам’яті телефону.

Якщо ваш смартфон все ж таки не має слота для microSD, то розвантажити пам’ять смартфона допоможуть хмарні сервіси Користувачам пристроїв Android та iOS за замовчуванням доступний Google Диск та iCloud відповідно.

Очистіть історію та кеш браузера

Якщо ви часто “сидите” в інтернеті на телефоні, історія і кеш браузера може займати пристойне місце в пам’яті телефону, особливо якщо не проводити чистку хоча б щомісяця.

У випадку з Chrome, який за замовчуванням встановлено в смартфонах Android:

  • відкрийте додаток Chrome на телефоні або планшеті та виконайте такі дії: “Історія” → “Очистити історію” → “Розширені” → період часу “Весь час”.
  • далі поставте галочки в пунктах “Історія веб-перегляду”, “Файли cookie”, “Кешовані зображення і файли” – і натисніть “Видалити дані”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я