Статті

Скільки пам’яті вам потрібно в смартфоні

Share
Час читання: 2 хв.

Отримувати нав’язливі повідомлення про нестачу вільної пам’яті або переплачувати за фактично зайві ГБ? Оскільки потреби не у всіх людей однакові, виробники часто пропонують одні й ті самі моделі з різним об’ємом пам’яті (від цього залежатиме ціна гаджета).

А тепер докладніше…

З роками існування смартфонів стандарт обсягу вбудованої пам’яті постійно змінювався. Те, за що раніше ви могли заплатити серйозну суму, більше не вважається навіть мінімумом. Наприклад, Samsung Galaxy S2 постачався з 16 ГБ пам’яті в 2011 році, був ще й дорожчий варіант з 32 ГБ. За сучасними мірками такий обсяг пам’яті може викликати хіба що призначену для користувача паніку в найстрашнішому кошмарі.

Варіант на 32 ГБ зараз можна зустріти в бюджетному сегменті ринку пристроїв, хоча навіть у цьому клані влаштувалися конкуренти з 64 ГБ. А далі граємо на підвищення – 128 ГБ, 256 ГБ, 512 ГБ і, нарешті, 1 ТБ. Чудовими прикладами досконалості в цій градації є iPhone 13 Pro і iPhone 14 Pro від Apple. Але що більший об’єм вбудованої пам’яті, то дорожчий пристрій – згадати тільки, що за ціною iPhone можна купити стареньку, але ще живу представницю вітчизняного автопрому. Ну це для прикладу і порівняння.

На папері 64 ГБ або 128 ГБ виглядають гарно та багатообіцяюче, проте ви ніколи не отримаєте саме такий об’єм порожнього простору навіть у новому гаджеті. Частина зайнята операційною системою та попередньо встановленими додатками. Також, коли пам’ять забита повністю, смартфон може зависати або працювати повільно.

Використання пам’яті кожним окремим користувачем відбувається по-різному. Любите перетворювати пристрій на відео- та фотоальбом? 64 ГБ однозначно буде замало, адже кількість файлів у телефоні постійно наростає. 128 ГБ вистачить приблизно на півроку активного збору контенту у вигляді фото ваших котів і розширеної колекції аудіо (за мінімальної кількості збережених застосунків із Магазину та відсутності ігор).

Ще один фактор, на який слід зважати, або чиясь пристрасть – це ігри. Якщо ви регулярно граєте в ігри з навороченою графікою, такі як Fortnite, Call of Duty або PUBG, без питань варто танцювати від 128 ГБ. Якщо ж ви користуєтеся хмарою і вважаєте за краще зберігати власні файли в Інтернеті, не потрібно купувати пристрій на 128 ГБ. Досить регулярно створювати резервні копії файлів і видаляти їх локально, звільняючи місце в пам’яті смартфона.

Окрема категорія користувачів – доросла аудиторія, яка не зберігає файли настільки ж активно, як і молодь, а на додачу до цього не прагне фотографувати багато. Або зовсім не знає, як розібратися в додатку Камери. Адже Telegram з новинами достатньо! 64 ГБ у цьому випадку вистачить.

Як висновок: що більше ГБ вбудованої пам’яті, то довше триває ваш користувацький спокій, а період бездумного збереження даних збільшується. “Бездумне” в цьому контексті означає, що ви вільно можете зберегти файл, а не видалити старий файл заради збереження нового. Отже, що більше фото ви хочете зберігати, аудіо, ігор та додатків, то більше ГБ знадобиться. І закінчимо всім до болю знайомим мемом…

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    5 корисних функцій Android для захисту акумулятора і збільшення часу роботи

    Автономність та довговічність смартфона — це дійсно важливі фактори. Але з часом будь-який телефон починає…

    20.12.2024

    Google висміює Apple у новій різдвяній рекламі Pixel

    За старою і недоброю традицією Google продовжує пасивно-агресивно знущатися над iPhone, але цього разу щось…

    20.12.2024

    Як зробити Windows 11 швидшим: перевірені методи оптимізації

    У публікації на сайті ZDNet фахівці видання представили низку рекомендацій, спрямованих на підвищення швидкості роботи…

    20.12.2024

    “Сонік 4” вже підтверджений, хоча “Сонік 3” ще не вийшов

    Комедійний бойовик Sonic the Hedgehog 3 ("Сонік 3 в кіно" в російській адаптації) ще не…

    20.12.2024

    Новий iPhone збереже традиційний вигляд: інсайдер поділився деталями

    Слідом за недавніми чутками про зміну дизайну камери iPhone 17 Pro в мережі з'явилася прямо…

    20.12.2024

    Друга бета-версія Android 16 вже доступна: головні нововведення

    Google випустила другу бета-версію Android 16, спеціально розроблену для тестування та оцінки розробниками додатків. Ця…

    20.12.2024