Статті

Чому в літаку не можна користуватися стільниковим телефоном. Пояснюю на пальцях

Share
Час читання: 2 хв.

Під час зльоту-посадки літака екіпаж ввічливо просить нас усіх вимкнути свої гаджети. Або ж перевести їх в особливий режим польоту.

У самому небі від стільникових телефонів толку зазви

чай небагато – мобільний зв’язок на висоті в десять тисяч кілометрів просто не ловить.

Але чому ж під час посадки і зльоту літаків потрібно відключати девайси? Розповідаю.

Одразу скажу: заборона ця вельми давня. З’явилася ще на зорі зародження стільникових телефонів на початку 1990-х років. І походить від думки, що “труба” може своїм сигналом перешкодити тонкій роботі навігаційних систем літака. Або ж радіопереговорам диспетчерів із пілотами.

Крім того, діють і міркування безпеки. Хтозна, що там пасажир назнімає і викине в соцмережі під час зльоту-посадки в аеропорту… Можуть негайно скористатися якісь недоброзичливці! Або ж самі недоброзичливці можуть зв’язатися з поплічниками на землі та якось перешкодити успішному польоту літака…

  • Утім, усе це ще не доведено. Не відмічено ще жодного випадку, коли цивільний авіалайнер упав би через дзвінок пасажира по стільниковому телефону. Як немає й доказів, що терористи викрали борт, координуючи по мобільному свої дії зі спільниками за його межами.

Є думка, що стільникові телефони могли внести перешкоди лише в роботу старого навігаційного обладнання. Нинішнім же системам у літаках мобілки не страшні. Однак перевіряти це поки що ніхто особливо не бажає.

У будь-якому разі, пасажир під час зльоту-посадки, у найнебезпечніший момент польоту, ще й повинен сидіти смирно. Уважно слухаючи вказівки екіпажу і стюардес. А не базікати по трубці, вальяжно розвалившись у кріслі.

Крім того, не забуваємо, що літак – все-таки простір відносно невеликий. І гучна балаканина по телефону може завдати незручностей нашим сусідам. Не зацікавленим вислуховувати особисті подробиці нашого життя.

Загалом, нині заборона на дзвінки по телефонах у літаку – це радше данина традиції, повага до попутників, які сидять навколо, до роботи екіпажу літака. І власна безпека, теж, зрозуміло.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Новий дизайн iPhone 17 Pro: на рендерах показали мініатюрний “острівець”

    З чуток, наступне покоління айфонів помітно відрізнятиметься від попередників. Одну з очікуваних особливостей iPhone 17…

    26.12.2024

    Творці ChatGPT звернулися до аудиторії за ідеями на 2025 рік

    Глава OpenAI Сем Альтман запитав у своїх передплатників у соціальній мережі X.com, що вони хотіли…

    26.12.2024

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024