Ноутбук – це зручний пристрій для роботи та розваг. Він став невід’ємною частиною повсякденного життя багатьох людей. Але щоб він працював без збоїв, потрібно правильно ним керувати. Одна з категорично неправильних дій – це постійне тримання ноутбука на зарядці.
Чому так не можна робити? Давайте розберемося.
Як відомо, батарея – це один із найважливіших компонентів ноутбука. Вона живить увесь пристрій і дає змогу йому працювати без підключення до мережі. Але постійне перебування батареї в режимі заряджання може призвести до зниження її ємності та зменшення терміну служби.
По-перше, це відбувається через те, що постійна напруга на батарею призводить до зміни її хімічних властивостей. У результаті цього вона може швидше розрядитися і стане менш ємною. По-друге, якщо батарея постійно заряджається до 100%, то це теж може негативно позначитися на її роботі.
Якщо ноутбук постійно перебуває на зарядці, то це може призвести до його перегріву. Коли батарея заряджається, вона починає генерувати тепло. Якщо вона не остигає, а продовжує перебувати в режимі заряджання, то це може призвести до перегріву ноутбука. Це, зі свого боку, може пошкодити компоненти пристрою і знизити його продуктивність.
Якщо ноутбук постійно працює в режимі заряджання, то це збільшує ризик втрати даних. У разі збою в електропостачанні або інших непередбачуваних обставин, коли живлення вимкнеться або станеться стрибок напруги – дані можуть бути пошкоджені.
Щоб збільшити термін служби батареї ноутбука, потрібно дотримуватися кількох простих правил:
Постійне перебування ноутбука на зарядці може негативно позначитися на його батареї, призвести до перегріву і пошкодження компонентів пристрою, а також збільшити ризик втрати даних. Щоб уникнути цих проблем, потрібно стежити за зарядкою батареї і не тримати її на зарядці довше, ніж це необхідно.
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…
View Comments
У більшості сучасних ноутбуків виробники вставляють у Bios можливість програмно обмежувати рівень заряду для продовження служби акумулятора, і відповідно випускають утиліти для керування цим з-під ОС (Energy Management, Power Manager, Battery Health Charging тощо). Тобто варто перевірити можливість у вашому ноутбуці, та налаштувати за вашим типом користування. А просто займатися цим вручну, і працювати на акумуляторі якщо є мережа якась нісенітниця, тому що все одно акумулятор вбивається зарядом/розрядом, і ще до того ж ноутбук працює від акумулятора на півсили (або він буде вмирати за годину)
А от вимикати його з мережі коли не користуєтеся, ідея правильна, як з боку економії, так і безпеки від стрибків напруги.
Повна маячня, автор почитайте про буферний режим роботи аккумулятора. Джерело безперебійного живлення теж слід відключати від електро мережі, як тільки аккумуляторы будуть заряджені? Батарея ноутбука, це умовно ДЖБ в складі ноутбука.
А як же ігрові ноути? Якщо грати від батареї буде не така продуктивність.
Так, термін служби літієвого акумулятора прискорено знижується якщо постійно тримати на 100%. Також акумулятор прискорено деградує якщо його заряджали 100% і розряджали до нуля. І навпаки ресурс акумулятора збільшується в рази якщо його розряджати до 20% і заряджати не більше 80%. В моєму старому Lenovo B590 була опція обмеження заряду до вказаного значення, при чому довільного. Тож коли працював вдома, то ставив обмеження заряду не більше 60%. Коли потрібно було кудись їхати, заряджав до 80 чи 100%. Ноутбук 2014-го року виробництва. Від самого початку тримав 5 годин, і минулого року я його поміняв на сучасний, але він спокійно тримав майже 3 години. При цьому мені не доводилось постійно смикати шнур адаптера на ніч. Все робилось автоматично завдяки Power Manager.
Зараз теж Lenovo, тільки Legion. Доступні всі тієї опції. Просто їх треба використовувати. І акумулятор слугуватиме довго і щасливо.
Инструкция для ноутбуков 2016 и старше. Но не как не для новых там питание от сети идёт в обход аккумулятора
Маячня, лише змарнував час на цю статтю.
У статті "Чи можна ноутбук постійно тримати на зарядці" від 18.10.2022 цей автор Митник Михайло пише такий висновок : "Якщо ви використовуєте свій ноутбук у стаціонарному режимі, просто підключіть його до електромережі, акумулятор при цьому практично не зношуватиметься."