Як дізнатися, хто використовує ваш Wi-Fi без дозволу

Якщо ви помітили, що швидкість Wi-Fi знизилася, а провайдер «знизує плечима», то, швидше за все, ваші мегабайти витікають кудись на стороні. Як дізнатися, чи крадуть вай-фай сусіди? Чи шахраї використовують вашу IP-адресу? Давайте розумітися.

Навіщо Wi-Fi шахраям

Більшість сучасних роутерів схожі на міні-комп’ютери. Вони мають власну материнську плату і ARM-процесор. І таке обладнання дає шахраям багато можливостей. По-перше, вони можуть відстежити ряд даних, що передаються мережею. До них відносяться ваші паролі, історія браузера, заповнені форми з особистими даними. Все це може бути використане для шахрайських дій від вашого імені.

Другий варіант протиправних дій – розсилання спаму або створення анонімного проксі-сервера для онлайн-операцій. І це ще не все. Наприклад, злочинці можуть легко змінити адреси DNS-сервера, а потім отримувати ваші початкові дані.

Як захистити свій Wi-Fi

Але здебільшого власники Wi-Fi стають зовсім не жертвами шахраїв. Найчастіше наш інтернет крадуть сусіди, які довідалися про пароль або просто підключилися до незахищеної мережі. Здавалося б, чому не поділитися безлімітним інтернетом? Але швидкість вашого підключення може значно падати.

Так як дізнатися, чи крадуть ваш Wi-Fi? Як і у випадку із шахраями, вам допоможуть спеціальні програми для аналізу. Їхнє основне завдання – відстежити всі пристрої, які в даний момент підключені до вашої мережі. Ви можете побачити IP і Mac адреси пристроїв і відключити їх, якщо це чужі гаджети.

Відмінна програма для смартфона – «Хто на моєму Wi-Fi». Його можна завантажити з Play Market. Перед початком використання переконайтеся, що девайс підключено до домашнього вай-фай.

При відкритті програми одразу розпочнеться процес сканування всіх підключень. Після завершення сканування натисніть кнопку «Device Details». Тут ви побачите детальну інформацію про всі пристрої, підключені до вашої мережі.

Коли ви виявили підозрілий гаджет, натисніть на нього і відкриється детальна інформація. Тут є кнопка, щоб заблокувати пристрій назавжди. Вона так і називається “Блокувати незнайомий пристрій у налаштуваннях маршрутизатора”. Після її натискання ви автоматично перейдете до адміністративної панелі вашого роутера.

Логін та пароль для входу в панель керування ви можете знайти на наклейці зі зворотного боку роутера. Залежно від провайдера, інтерфейс особистого кабінету може відрізнятися. Але завдання досить легке – знайти та заблокувати пристрій зі списку підключень. А щоб цей гаджет випадково не виявився вашим, перед початком блокування перевірте IP-адреси ваших девайсів у налаштуваннях кожного з них.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я