VPN часто стає паличкою, коли нам потрібно відвідати заблоковані сайти або з інших причин змінити своє місцезнаходження. Однак із віртуальною приватною мережею нерідко виникають проблеми. Особливо останнім часом. Все частіше люди скаржаться на те, що не працює ВПН на Андроїді. Давайте з’ясуємо, з чим це пов’язано і як можна вирішити проблему, знову отримавши доступ до потрібного VPN-сервісу.
Як включити ВПН на Андроїд
Перше, що спадає на думку, коли людина стикається з проблемами при підключенні до VPN : «А чи все я роблю правильно»? Справді, може ми просто натискаємо не ту кнопку. Щоб підтвердити або спростувати ці припущення, потрібно знати, як увімкнути ВПН на телефоні:
- Запустіть програму VPN.
- Під час першого запуску дайте всі дозволи.
- Натисніть кнопку «Підключитися».
- Дочекайтеся закінчення пошуку та підключення до віртуальної мережі.
Зазвичай включення VPN на Андроїд займає кілька секунд, після чого можна скористатися інтернетом, віртуально перебуваючи в іншій країні. Якщо ВПН не працює , стає очевидно, що справа зовсім не в тому, яку кнопку ви натиснули.
Чому не працює ВНП
Перш ніж виділити причини, чому не підключається ВПН , важливо уточнити, як саме проявляється проблема. Вона дається взнаки так:
- під час запуску програми з’являється помилка;
- нескінченне підключення ВПН ;
- помилка з’являється у процесі пошуку сервера;
- ВПН підключається, але жодні сторінки не відкриваються;
- не відкриваються лише заблоковані сайти.
Все це різні проблеми. Але я пропоную подивитись загальний список причин, чому не працює VPN . А ви самостійно зможете легко зіставити фактор, що впливає на виникнення неполадок, та варіанти їх прояву:
- не працює інтернет на телефоні;
- програма не може знайти відповідний сервер;
- надто низька швидкість у вибраного сервера;
- вичерпано ліміт трафіку VPN;
- збій у роботі програми;
Якщо на кожну з перших п’яти причин обов’язково знайдеться спосіб вирішення проблеми, то із заблокованими VPN нічого не вдієш.
Що робити, якщо не підключається ВНП
Ходімо по порядку. По-перше, нам потрібно виключити фактор збою в роботі програми. Підручними засобами це можна зробити, очистивши кеш та дані програми:
- Відкрийте установки телефону.
- Перейдіть до розділу Програми.
- Знайдіть проблемний VPN.
- Натисніть кнопку «Очистити», після чого підтвердьте видалення даних та кешу.
По-друге, необхідно перевірити та підключення до інтернету, спробувавши відкрити будь-яку сторінку у браузері без ВПН . Далі, якщо для вас немає різниці між Wi-Fi і 4G через безлімітний тариф, перейдіть з мобільного інтернету на домашній або навпаки. Часто це допомагає.
Найчастіше не підключається ВПН на Андроїді через велику завантаженість сервера. Вихід із ситуації — вибір іншої локації:
- Запустіть програму-VPN.
- Натисніть кнопку зміни локації (у кожному додатку вона може виглядати по-різному).
- Виберіть сервер із найменшою завантаженістю.
Залежно від програми, що використовується, ви можете спостерігати його фактичну завантаженість у відсотках, а також бачити швидкість відгуку в мілісекундах. Все це полегшує вибір. Ще один важливий момент: багато безкоштовних VPN на Android мають обмеження трафіку, після чого швидкість або знижується до критичної позначки, або сервіс зовсім перестає працювати. Виходи два — оформлення підписки або встановлення іншої програми VPN.