З кожним роком обсяг даних користувача і «вага» програмного забезпечення зростає швидкими темпами. І колись ємний жорсткий диск на 500 гігабайт, якого років 10 тому вистачило б на все життя, вже не має вільного місця. Що робити, якщо у вас ноутбук? Дамо кілька порад, які вже були випробувані на практиці.
Наприклад, у вашому лептопі SSD-накопичувач об’ємом 250 Гб. На 2023 це вже застаріла ємність. Потрібно подивитися за моделлю, який обсяг вона підтримує, та придбати відповідний пристрій, наприклад, на 1 Тб або 2 Тб. Даний спосіб модернізації буде працювати, якщо накопичувач на вашому ноутбуці не розпаяний безпосередньо на платі (так і таке буває). Якщо немає навичок та можливості зберегти дані зі старого накопичувача, то подібну модернізацію краще довірити сервісному центру.
Деякі моделі ноутбуків підтримують встановлення другого накопичувача. Це питання варто з’ясовувати в інструкції до вашого пристрою або на профільних сайтах в Інтернеті. У випадку, якщо місця під додатковий жорсткий диск немає, але лептоп оснащений DVD-приводом, можна встановити другий накопичувач замість оптичного приводу.
Відповідний перехідник є у продажу, також таку роботу зроблять у сервісному центрі. Можна встановити другий накопичувач на максимальний об’єм та забути про відсутність вільного місця на тривалий час.
Зовнішній жорсткий диск підключається за допомогою USB, і робота з ним йде так само, як із внутрішнім диском – ніякої різниці немає. Але є нюанс – постійне підключення / відключення пристрою може призвести до виходу з ладу девайса і втрати даних. Ну і не дуже зручно – один порт USB буде постійно зайнятий, а підключення накопичувача через USB-хаб погіршує параметри передачі даних.
До того ж недорогі зовнішні SSD-накопичувачі «не люблять» тривалу роботу і починають нагріватися, що в результаті може призвести до непередбачуваних наслідків.
У жодному разі не використовуйте USB-флешку – такі аксесуари точно не призначені для тривалого зберігання файлів і постійної роботи з ПК.
Можливо, є дані, які вам вже не потрібні. Наприклад, дистрибутиви програм у папці «Завантаження», кеш браузера, програми та їхні дані, що не використовуються, різні копії файлів і багато іншого — тут все залежить від користувача. Але отримати обсяг більше, ніж вбудований накопичувач, на жаль, не вдасться.
Можна зберігати файли за допомогою хмарного сервісу. Але в цьому випадку ви будете прив’язані до швидкості, по якій підключаєтеся до інтернету. Також за великі обсяги потрібно буде сплачувати щомісячну абонентську плату. Але вихід є – можна створити «хмару» вдома за допомогою NAS-пристрою.
Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…
У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…