Статті

Ваш захищений мережевий трафік можуть відстежувати та змінювати – що це означає

Share
Час читання: 2 хв.

Кожен користувач смартфонів з платформою Android хоч раз бачив на екрані напис «Мережа може відстежуватися». На деяких гаджетах це повідомлення має не тимчасовий характер, а постійно горить на екрані, тобто закрити його не можна. А ще з початку року багато програм та платіжних систем повідомляють про необхідність завантажити захисні сертифікати МінЦифри. Як це пов’язано? І що потрібно знати про безпеку даних на своєму пристрої?

Що має на увазі відстеження мережі

Напис “Мережа може відстежуватися” внизу панелі керування смартфоном з’являвся у користувачів ще задовго до початку загальної установки сертифікатів МінЦифри. Часто воно буває викликане роботою програм для блокування реклами. Щоб відсіяти зайву рекламу, вони проводять трафік через спеціальний сервер. А телефон часто сприймає це як витік даних.

Звідси висновок: Android реагує таким повідомленням під час встановлення будь-яких сторонніх сертифікатів. Тому якщо ви нещодавно завантажили якісь програми з сертифікатами, наприклад, ті самі МінЦифри або AdGuard (блокувальник реклами), то поява напису швидше за все пов’язана з цим. Але цей факт зовсім не означає, що вони завдають якоїсь шкоди.

Як перевірити наявність сертифікатів

Наявність сторонніх сертифікатів, завантажених на ваш пристрій, можна перевірити через налаштування. Для цього достатньо ввести у рядку пошуку «Надійні сертифікати» та вибрати відповідний рядок у списку результатів. Вам відкриється два стовпці:

  1. «Система» із вбудованими сертифікатами, які за умовчанням встановлені на ваш девайс виробником.
  2. “Користувач” з вашими сертифікатами, які ви завантажили самостійно.

Важливо переконатися, що в цьому списку немає невідомих назв. Якщо ж ви побачите щось, що ви не завантажували, просто видаліть цей сертифікат. Зниклий відразу після цього напис «Мережа може відстежуватися» вказує на те, що проблема була саме в ньому.

Якщо ваше повідомлення з’явилося через встановлення сертифікатів МінЦифри, у вас є вибір: видалити їх і позбутися нав’язливого напису або просто змиритися з його наявністю, адже вона не заважає роботі пристрою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024

    Штучний інтелект стане причиною дефіциту електроенергії в США вже в наступному році

    Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…

    20.12.2024