Статті

Чому на екранах смартфонів так і не з’явилося сапфірове скло

Share
Час читання: 2 хв.

Сапфір поступається за міцністю лише алмазу (має 9 балів із 10 за шкалою Моосу), то чому його досі не встановлюють на екрани смартфонів?

Може здатися, що це просто змова виробників: мовляв, нехай ваші екрани б’ються, а ми мінятимемо їх на нові і таким чином зароблятимемо. Насправді все простіше: після кількох спроб захистити дисплеї смартфонів шибками зі штучного сапфіру, компанії швидко відмовилися від цієї ідеї. І ось кілька причин.

Сапфір твердий, але крихкий

Багато хто плутає ці поняття. Твердість – це здатність чинити опір впровадженню іншого тіла. Якщо ви з невеликим зусиллям проведете металевим ключем по пластику та склі, на пластиці залишиться подряпина, а на склі – ні. Це тому, що скло твердіше.

Міцність – це здатність чинити опір руйнуванню під впливом напруг. Тобто те саме скло можна легко зламати, якщо спробувати його зігнути. А пластик залишиться цілим.

Сапфірове скло добре тим, що воно має високу твердість. Ні металеві ключі, ні інші предмети не можуть залишити на ньому подряпини. А от якщо упустити смартфон, таке скло розіб’ється з більшою ймовірністю, ніж звичайне мінеральне. Смарт-годинник ніхто не упускає, тому для них сапфір дуже навіть підходить. А для смартфонів такий сценарій дуже популярний, тому немає сенсу застосовувати цей матеріал.

Сапфір помітно важчий

Якщо порівнювати сапфірове та мінеральне скло, перше щільніше приблизно на 2/3. А щільність – це вага. Тобто сапфір помітно ускладнив би конструкцію смартфона. І це при тому, що у сучасних гаджетах йде боротьба за кожен грам.

Сапфір гірше пропускає світло

Це означає, що два однакових екрани під різним склом (сапфіровим і мінеральним) будуть мати різну яскравість. Щоб зрівняти цю яскравість, її потрібно збільшити у того екземпляра, який покритий сапфіром. А висока яскравість – це ще й висока витрата енергії. Тобто смартфон із сапфіровим склом матиме меншу автономність порівняно з таким самим, але з мінеральним. І навряд це сподобається користувачам.

Виходить, що сапфірова скло може ідеально захистити екран смартфона від подряпин, але у нього є і велика кількість недоліків, які перекреслюють головну гідність. Саме тому наші гаджети, як і раніше, захищені зміцненими варіантами мінерального скла.

До речі, ось вам ще один не очевидний факт: виявляється, CD-диски з’явилися на світ раніше дискет! Хоч як це дивно, але оптичні накопичувачі з’явилися на світ навіть трохи раніше дискет. 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024

    Штучний інтелект стане причиною дефіциту електроенергії в США вже в наступному році

    Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…

    20.12.2024