Статті

З’явилася ще одна причина купувати iPhone, а не Android-смартфон

Share
Час читання: < 1 хв.

Компанія Google представила бета-версію Privacy Sandbox – функції, подібна до якої вже є в iOS. Про це повідомляє ArsTechnica.

Відповідно до джерела, Privacy Sandbox – це система, яка незабаром з’явиться на всіх Android-смартфонах. Теоретично вона покликана захистити користувача від стеження за його діями в інтернеті. Йдеться про ситуацію, коли ви пошукали якусь річ в інтернеті, і в результаті ця річ рекламується вам всюди протягом певного часу.

Apple вже впровадила подібну функцію у свою iOS, але не без труднощів: з моменту релізу до появи на iPhone пройшло кілька місяців. Компанію багато хто критикував, а Facebook і сама Google навіть запускали в інтернеті флешмоби проти нововведення.
Схоже, що Google вирішила, що не зможе протистояти наростаючій моді на приватність даних, тому вирішила приєднатися до цього руху. Privacy Sandbox вносить зміни в те, як програми розпоряджаються даними користувача: раніше система складала персональний рекламний профіль власника смартфона без прив’язки до інших користувачів, а тепер формуватиме його групу інтересів.

Система відстежуватиме користувачів за групами їх інтересів, при цьому кожен користувач зможе блокувати певні «інтереси», щоб не бачити тематичну рекламу.

Проте експерти розкритикували нововведення. Вони кажуть, що рекламний профіль все одно створюватиметься, оскільки без нього неможливо обійтися через особливості рекламного ринку. При цьому тепер Google ще й об’єднуватиме користувачів у деякі групи за інтересами, що перетворює інструмент для скорочення стеження на спосіб збору додаткової інформації.

У сухому залишку журналісти називають Privacy Sandbox як мінімум «беззубою». На відміну від ініціативи Google, заборона відстеження додатків в iOS реально працює.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024