Статті

Чому Android обов’язково починає гальмувати з часом

Share
Час читання: 3 хв.

Що поєднує всіх нас, користувачів Android пристроїв? Правильно, це те, що з часом, рано чи пізно, пристрої починають підтуплювати, а то й жорстко тупити, що сильно псує враження від використання пристроєм. Я думаю багато хто погодиться, що це доведений факт, а хто не згоден, значить недостатньо довго використовує свій пристрій.

Так що з цим робити, повністю відмовитися від Android, або проводити профілактичні заходи, щоб уникнути такої долі пристрою. Розбиратимемося.

Чому смартфон починає гальмувати

На жаль, на це питання не відповісти просто так, оскільки причин для гальм Android досить багато. Дещо можна виправити самостійно. Давайте розберемося, із чого треба починати.

Очищення кешу

У смартфоні, як відомо, є 2 типи пам’яті – постійна та оперативна. У постійній зберігаються всі наші файли, і воно використовується як сховище для програм. Оперативна підтримує включення цих програм. Вона працює швидше за постійну, і в неї завантажуються файли для швидкої роботи з додатками та системою. Коли пам’ять переповнюється, то починаються проблеми. Елементи починають реагувати повільніше, завантаження програм працює із затримками, і все в цьому роді. Такий кеш є і в постійній, і в оперативній пам’яті. Кеш оперативної пам’яті очиститься при перезавантаженні пристрою, а ось у постійній весь цей мотлох може накопичуватися до нескінченності.

Очищаємо кеш за допомогою налаштувань або спеціальних додатків очищення, але краще за стандартний спосіб.

Просто заходимо до списку програм і шукаємо ті, якими найчастіше користуємося, у цьому списку напевно буде: Telegram, Вконтакте, YouTube, TikTok, можливо деякі ігри, і звичайно ж Дзен. 

Але ви могли помітити, що тут є нестикування. У телеграм кеша нібито на 381 мегабайт, а що займає всі інші дані? Справа в тому, що кеш деяких програм доведеться очищати в самих додатках. Однак у більшості випадків буде достатньо очищення через налаштування.

Ось до речі, як очистити кеш телеграм. Перевірте, скільки він пам’ятає у вас.

Не забудьте про інші програми.

Непотрібні програми

Багато користувачів не стежать за чистотою свого смартфона. Ні, серветкою вони його іноді протирають, а ось про чистоту пам’яті від мотлоху забувають. Вони можуть завантажити “дуже корисну” програму, запустити її 1-2 рази, і забути про неї назавжди. Багато таких програм так засмічують пристрій, що він перестає нормально функціонувати. До речі, така ситуація стосується не тільки Android пристроїв.

Пропонується зайти до списку програм. Там є налаштування сортування. Відсортуйте їх за часом останнього запуску. Почніть з останнього, і ви побачите ті програми, які не використовувалися вами давно. Але там є невелика незручність, трапляються системні програми, які не можна видалити.

Інший варіант, це просто відкрити головне меню з усіма додатками, “пройтися” по них і видалити ті, які точно не використовуватимете.

Переповнена внутрішня пам’ять

Левова частка користувачів не те що не стежить за встановленими програмами, і тим більше не стежить за файлами в сховищі.

Ми часто завантажуємо будь-які картинки, документи та інші файли. Відкриємо їх один раз із шторки повідомлень, і забудемо про їхнє існування.

Хтось встановлює SD карти, і думає, що це врятує положення. Проте за умовчанням сучасні смартфони вже не використовують карти як основне сховище. Найчастіше доводиться переносити туди файли самостійно.

Пропонується зайти у сховище та видалити те, що вам не знадобиться. А там, до речі, можуть бути і досить потужні файли.

Скидання до заводських налаштувань

Якщо нічого не допомагає і пристрій продовжує тупити, потрібно спробувати скинути систему пристрою до заводського стану. Так, ви втратите всі свої дані, але це, найімовірніше, має допомогти. Перед скиданням скопіюйте дані до резервних сховищ, які пропонує смартфон, наприклад, Xiami cloud, Samsung Cloud тощо.

“Дихлий” акумулятор

Якщо ваш пристрій працює достатню кількість часу, і нічого зі способів не допомагає, то причина можлива в батарейці пристрою.

Якщо ємність батареї падає, втрачається вольтаж, і, процесору не вистачає достатньої енергії для швидкої роботи. Пристрій працює, але вже повільно. Рекомендується спробувати замінити батарею, або переходити на новий пристрій.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024