Статті

Як зрозуміти, чи стерлося на екрані смартфона захисне покриття

Share
Час читання: < 1 хв.

Виробники вже кілька років поспіль наносять на дисплеї смартфонів олеофобне покриття. Але що воно є і як зрозуміти, чи не стерлося воно з екрану.

Олеофобне покриття має товщину 1 нанометр і захищає смартфон від дії відразу кількох факторів. Воно не дозволяє жиру, бруду, волозі залишатися на дисплеї, робить ковзання пальця по екрану приємним і гладким, перешкоджає утворенню на екрані потертостей і дрібних подряпин. До складу такого покриття входять силікон, алкілсилан, розчинник.

Щоб перевірити, чи є на екрані вашого смартфона захисне покриття, потрібно зробити наступне. Спробуйте нанести на екран краплі і подивіться, як вони будуть стікати: при нахилі це має відбуватися швидко і краплі не повинні залишати слідів. Якщо покриття якісне, то відбитки пальців на ньому не повинні залишатися взагалі. Те саме стосується слідів від маркера на водній основі.

Згодом із будь-якого телефону олеофобне покриття стирається. У середньому термін цей становить від двох місяців до кількох років. Але можна продовжити термін служби такого покриття. Для цього дотримуйтесь кількох правил: насамперед, не протирайте спиртом дисплей; носіть пристрій в окремій кишені, де не буде ключів, монет та інших дрібних предметів; купіть захисний чохол (ідеальний варіант – чохол-книжка).

Існують способи відновлення захисного покриття екрану. Однак вони здебільшого або взагалі не працюють, або забезпечують результат лише на короткий термін. Єдиний дійсно робочий спосіб – це придбати якісне покриття та захисне скло.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024