Виробники вже кілька років поспіль наносять на дисплеї смартфонів олеофобне покриття. Але що воно є і як зрозуміти, чи не стерлося воно з екрану.
Олеофобне покриття має товщину 1 нанометр і захищає смартфон від дії відразу кількох факторів. Воно не дозволяє жиру, бруду, волозі залишатися на дисплеї, робить ковзання пальця по екрану приємним і гладким, перешкоджає утворенню на екрані потертостей і дрібних подряпин. До складу такого покриття входять силікон, алкілсилан, розчинник.
Щоб перевірити, чи є на екрані вашого смартфона захисне покриття, потрібно зробити наступне. Спробуйте нанести на екран краплі і подивіться, як вони будуть стікати: при нахилі це має відбуватися швидко і краплі не повинні залишати слідів. Якщо покриття якісне, то відбитки пальців на ньому не повинні залишатися взагалі. Те саме стосується слідів від маркера на водній основі.
Згодом із будь-якого телефону олеофобне покриття стирається. У середньому термін цей становить від двох місяців до кількох років. Але можна продовжити термін служби такого покриття. Для цього дотримуйтесь кількох правил: насамперед, не протирайте спиртом дисплей; носіть пристрій в окремій кишені, де не буде ключів, монет та інших дрібних предметів; купіть захисний чохол (ідеальний варіант – чохол-книжка).
Існують способи відновлення захисного покриття екрану. Однак вони здебільшого або взагалі не працюють, або забезпечують результат лише на короткий термін. Єдиний дійсно робочий спосіб – це придбати якісне покриття та захисне скло.