Час читання: < 1 хв.Чи знаєте ви, що домашній інтернет може гальмувати через Wi-Fi-роутер? Адже він архітектурно є невеликим комп’ютером, в якому є пам’ять, процесор і накопичувач інформації.
Дам кілька порад щодо профілактики Wi-Fi-роутера:
1. Періодично потрібно оновлювати прошивку пристрою. Це робиться через адміністраторський розділ (дані вказані на наклейці). Якщо модель підтримує автоматичне оновлення прошивки, краще виставити цю опцію. Встановлення апдейтів може вирішити проблеми з повільною роботою пристрою.
2. Раз на місяць потрібно перезавантажувати роутер. Достатньо просто витягнути та вставити блок живлення від пристрою. При такому перезавантаженні відбувається очищення оперативної пам’яті пристрою. З нею йдуть і накопичені помилки під час роботи, куди ж без них. Роутер починає працювати трохи бадьоріше.
3. Щорічно бажано робити скидання пристрою до заводських налаштувань з подальшим оновленням прошивки. Це потрібно для того, щоб усунути помилки, які записалися в постійну пам’ять девайса, та виправити можливі проблеми з некоректними оновленнями прошивки.
4. Періодично оглядайте корпус Wi-Fi-роутера щодо сильного нагрівання та деформації. Пристрій нагрівається під час роботи, але може перегріватись. Таку ж увагу слід приділити і блоку живлення.
Також варто розуміти, що роутер, який ви купили багато років тому, сильно відрізнятиметься від сучасного маршрутизатора — як за якістю, так і за швидкістю. Раз на 5 років краще міняти Wi-Fi-роутер на новий та сучасний. Зараз в моду входить Wi-Fi на 6 ГГц – на цій частоті в рази менше перешкод, ніж на звичайному 2.4 чи 5-частотному діапазоні. Відповідно, при використанні сучасного роутера якість доступу до мережі буде вищою.
Митник МихайлоБільшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.