Статті

Що робити, якщо роутер у квартирі працює погано

Share
Час читання: 3 хв.

Навряд чи знайдеться користувач домашнього бездротового інтернету, який би не стикався з необхідністю посилення сигналу Wi-Fi у квартирі чи заміському будинку. Поки ви знаходитесь поруч із роутером, проблем немає. Але варто відійти в іншу кімнату, як прийом роутера різко слабшає. Розбираємось, через що це відбувається і що з цим робити.

Чому від роутера може бути слабкий сигнал

Перешкоди

Найочевидніша і найпоширеніша причина, через яку слабшає сигнал роутера, — наявність перешкоди. Зазвичай це стіна у вашій квартирі. На відкритому просторі зона дії роутера може сягати навіть сотень метрів. Але у приміщеннях стіни створюють проміжні бар’єри. Наприклад, дерево зменшує радіус покриття на 70%, тонка кімнатна стіна – на 85%, а капітальна несуча – на 90%.

Перешкоди від побутових приладів у будинку

Сигнал можуть “глушити” розташовані поруч бездротові пристрої. Справа в тому, що сучасні роутери працюють на частоті 2,4 ГГц або 5 ГГц. Перша частота краще “пробиває” стіни, друга забезпечує більш високу швидкість. Однак на 2,4 ГГц працює багато домашніх приладів. Якщо поряд з роутером знаходиться, наприклад, бездротовий телефон, телевізор, мікрохвильова піч або радіоняня, їх сигнал може створювати перешкоди для Wi-Fi.

Частота 5 ГГц менш поширена, тому ймовірність перешкод від електроприладів нижче. Однак тут більше позначається менший радіус дії та залежність від перешкод у будинку.

Перешкоди від роутерів у сусідніх квартирах

Ще одна ймовірна причина слабкого сигналу Wi-Fi-роутера, що зовсім зникає, — аналогічні пристрої в сусідніх квартирах. Зазвичай для роутерів доступно до 15 радіоканалів, і пристрій налаштовується на той чи інший автоматично. Якщо кілька пристроїв роздають інтернет на одному каналі, сигнали накладаються та заважають один одному.

Як посилити сигнал Wi-Fi-роутера

Існує кілька способів покращити сигнал у домашніх умовах.

Перезавантажити роутер

Найпростіший спосіб перезавантаження – висмикнути шнур живлення роутера з розетки, почекати 10-15 секунд і знову увімкнути пристрій. Крім того, деякі моделі роутера в налаштуваннях мають команду примусового перезавантаження. Як і у випадку з іншими гаджетами, така операція часто вирішує проблему, особливо якщо йдеться про ситуацію, якої раніше не було.

Змінити напрямок антен

Зазвичай у роутера будинку може бути від однієї до чотирьох антен. У напрямі орієнтації кожної їх прийом краще, отже, повертаючи антени, можна досягти значного поліпшення прийому.

Змінити частоту

Багато сучасних моделей роутерів працюють одночасно на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц. Старіші пристрої роздають сигнал однієї з них. Яка частота зайнята, вкаже світлодіодний індикатор на панелі пристрою. Змінити частоту можна у налаштуваннях роутера.

Для цього в будь-якому браузері вбийте 192.168.0.1 і введіть логін із паролем – їх задають при першому налаштуванні роутера. Меню з вибором частоти зазвичай знаходиться в розділі “Бездротова мережа” або “Бездротовий режим”.

Перемістити роутер

Якщо ваш роутер стоїть на підлозі або на столі, спробуйте підняти його вище, наприклад, на шафу. Головне, щоб пристрій не стояло в кутку, де перетин стін створює найбільше перешкод для сигналу. Також переконайтеся, що поряд з роутером немає електронних пристроїв.

Вибрати інший канал вручну

Зазвичай роутер намагається забезпечити зв’язок вільного каналу самостійно. Але ви можете спробувати це зробити примусово. Переключитись на вільний канал можна в налаштуваннях роутера, зазвичай через браузер на ПК — дійте за інструкцією до пристрою.

Використовувати підсилювачі

У багатокімнатній квартирі зі складним плануванням збільшити радіус дії роутера допоможуть лише спеціальні підсилювачі сигналу:

  • Репітер — ловить сигнал від роутера, створює мережу з тією самою назвою та передає сигнал далі.
  • Mesh-комплекти – це комплект з кількох передавачів, які підключаються до роутера. Розташовуючись на певній відстані один від одного, вони створюють бездротову мережу з великим охопленням.

Підбираючи підсилювачі, перевіряйте сумісність із домашнім роутером і перед покупкою виключіть інші причини проблеми з роутером.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Представлено смартфон із унікальною функцією зміни кольору корпусу

    У Китаї відбулася презентація смартфона Realme 14 Pro+, який отримав кришку, що змінює колір, і…

    09.01.2025

    Названо точну дату виходу iPhone SE і iPad 11

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман розкрив точне вікно виходу нового iPhone SE 4-го…

    09.01.2025

    Apple почала виробництво чипів для своїх смартгодинників в США

    Компанія Apple розширює свою виробничу присутність у США: чип S9 для Apple Watch тепер, як…

    09.01.2025

    Apple спростувала чутки: дані з Siri не продавались рекламодавцям

    Компанія Apple виступила з офіційною заявою, в якій підтвердила свою прихильність до конфіденційності взаємодії користувачів…

    09.01.2025

    З Windows 11 видалять одну з застарілих розумних функцій

    Компанія Microsoft вирішила відмовитися від функції "Пропоновані дії" в операційній системі Windows 11. Ця функція,…

    09.01.2025

    Razer створила док-станцію, яка робить смартфон повноцінною ігровою платформою

    Razer представила на виставці CES 2025 док-станцію Handheld Dock Chroma 6-в-1, яка перетворює смартфон, планшет…

    09.01.2025