Щороку ми спостерігаємо закономірне зростання гігабітів, терабайтів, ядер, потоків, мегагерц та інших хитрих параметрів цифрової техніки. Одним із важливих є обсяг оперативної пам’яті – від її кількості залежить швидкість роботи комп’ютера чи смартфона.
Всім зрозуміло, що чим більше пам’яті, тим краще, але не завжди виходить так, як треба. Поговоримо про це трохи детальніше. З постійною пам’яттю все простіше – чим об’ємніший накопичувач, тим більше інформації можна зберігати на пристрої.
Абсолютний мінімум «оперативки» для смартфона на Android — 4 гігабайти. Краще, звичайно, 6 або 8. Тільки ось є момент — що більше оперативної пам’яті в смартфоні, то потужнішим і дорожчим коштуватиме сам апарат. Ніхто не ставитиме 8 гігабайт у смартфон зі слабким процесором. Купуючи сучасний смартфон із 8 гігабайтами ОЗП, ви отримаєте дуже пристойний пристрій, якого вистачить без проблем на найближчі кілька років.
Купувати смартфон із менш ніж 4 «гігами» можна лише в тому випадку, якщо гаджет працює на полегшеній версії Android Go. Дане відгалуження операційної системи призначене для слабких девайсів із кількістю ОЗП від 1 гігабайта. Але знову ж таки — такий пристрій не працюватиме дуже швидко.
Об’єм постійної пам’яті на 2023 рік – не менше 64 гігабайт. Але тут також працює вищезгадане правило — навряд чи пристрій зі 128 «гігами» на борту буде недорогим і слабким за потужністю.
З комп’ютером або ноутбуком трохи складніше в тому, що більшість ПК можна модернізувати. На 2023 мінімальна кількість ОЗП для Windows 10/11 – 8 гігабайт. Якщо планується багатозадачність – не менше 16 гігабайт. Про типи пам’яті DDR 4 або DDR 5 говорити не бачу сенсу — модуль DDR 5 не вставити в роз’єм DDR 4 і навпаки. Головне, щоб обидві плати пам’яті збігалися за частотою та таймінгами.
Об’єм постійного накопичувача має бути не менше 500 гігабайт. Обов’язково, щоб тип накопичувача був SSD. Твердотільний диск працює в кілька разів швидше за класичний. На нього потрібно встановлювати систему та програми. А ось для зберігання файлів усередину ПК завжди можна додати класичний HDD, скажімо, на 1-2 терабайти. Цього обсягу вистачить на тривалу перспективу. Власників ноутбуків виручить зовнішній накопичувач, який при необхідності підключається через USB-порт.
Не варто намагатися збільшувати оперативну пам’ять у смартфоні за допомогою картки пам’яті або ж, як у ПК, за допомогою флешки. Такий спосіб не дасть продуктивності і може призвести до помилок та втрати даних. Подібне можна провертати у тих випадках, коли потрібно обдурити програму, яка не хоче встановлюватись на пристрій з невеликою кількістю ОЗП.
Також зазначу, що не варто на 100% довірятися USB-флешці або картці пам’яті, як правило, такі пристрої не призначені для тривалого зберігання даних. Краще придбати зовнішній накопичувач та зберігати потрібні файли на ньому.
Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…
Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…