Скільки оперативної та постійної пам’яті потрібно смартфону та комп’ютеру у 2023 році

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Щороку ми спостерігаємо закономірне зростання гігабітів, терабайтів, ядер, потоків, мегагерц та інших хитрих параметрів цифрової техніки. Одним із важливих є обсяг оперативної пам’яті – від її кількості залежить швидкість роботи комп’ютера чи смартфона.

Всім зрозуміло, що чим більше пам’яті, тим краще, але не завжди виходить так, як треба. Поговоримо про це трохи детальніше. З постійною пам’яттю все простіше – чим об’ємніший накопичувач, тим більше інформації можна зберігати на пристрої.

Реклама

Скільки пам’яті має бути у смартфоні?

Абсолютний мінімум «оперативки» для смартфона на Android — 4 гігабайти. Краще, звичайно, 6 або 8. Тільки ось є момент — що більше оперативної пам’яті в смартфоні, то потужнішим і дорожчим коштуватиме сам апарат. Ніхто не ставитиме 8 гігабайт у смартфон зі слабким процесором. Купуючи сучасний смартфон із 8 гігабайтами ОЗП, ви отримаєте дуже пристойний пристрій, якого вистачить без проблем на найближчі кілька років.

Купувати смартфон із менш ніж 4 «гігами» можна лише в тому випадку, якщо гаджет працює на полегшеній версії Android Go. Дане відгалуження операційної системи призначене для слабких девайсів із кількістю ОЗП від 1 гігабайта. Але знову ж таки — такий пристрій не працюватиме дуже швидко.

Об’єм постійної пам’яті на 2023 рік – не менше 64 гігабайт. Але тут також працює вищезгадане правило — навряд чи пристрій зі 128 «гігами» на борту буде недорогим і слабким за потужністю.

Скільки пам’яті має бути у комп’ютері чи ноутбуці?

З комп’ютером або ноутбуком трохи складніше в тому, що більшість ПК можна модернізувати. На 2023 мінімальна кількість ОЗП для Windows 10/11 – 8 гігабайт. Якщо планується багатозадачність – не менше 16 гігабайт. Про типи пам’яті DDR 4 або DDR 5 говорити не бачу сенсу — модуль DDR 5 не вставити в роз’єм DDR 4 і навпаки. Головне, щоб обидві плати пам’яті збігалися за частотою та таймінгами.

Об’єм постійного накопичувача має бути не менше 500 гігабайт. Обов’язково, щоб тип накопичувача був SSD. Твердотільний диск працює в кілька разів швидше за класичний. На нього потрібно встановлювати систему та програми. А ось для зберігання файлів усередину ПК завжди можна додати класичний HDD, скажімо, на 1-2 терабайти. Цього обсягу вистачить на тривалу перспективу. Власників ноутбуків виручить зовнішній накопичувач, який при необхідності підключається через USB-порт.

Доповнення

Не варто намагатися збільшувати оперативну пам’ять у смартфоні за допомогою картки пам’яті або ж, як у ПК, за допомогою флешки. Такий спосіб не дасть продуктивності і може призвести до помилок та втрати даних. Подібне можна провертати у тих випадках, коли потрібно обдурити програму, яка не хоче встановлюватись на пристрій з невеликою кількістю ОЗП.

Також зазначу, що не варто на 100% довірятися USB-флешці або картці пам’яті, як правило, такі пристрої не призначені для тривалого зберігання даних. Краще придбати зовнішній накопичувач та зберігати потрібні файли на ньому.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ