Сьогодні навіть бюджетні пристрої мають підтримку швидкого заряджання. Звучить круто, працює ще крутіше, але все ж таки іноді зовсім не так, як хотілося б. Розповідаємо, які проблеми можуть на вас чекати.
Начебто корисна штука: більше не потрібно залишати смартфон на зарядці на ніч. Але іноді і з цією начебто простою технологією виникають проблеми, які стають сюрпризом для власників гаджетів. Ось з чим вам, можливо, доведеться зіткнутися.
До появи швидких зарядок максимальна потужність адаптерів становила 10 Вт (5, 2 А). П’ятиватні раритети згадувати не будемо. Потім почалася справжня гонка за ватами, і всі варіанти з потужністю більше 10 Вт стали називати швидкими. У результаті сьогодні на ринку є і 18-ватні пристрої, і 200-ватні, причому й ті, й інші теоретично вважаються швидкими. Але якщо в характеристиках не вказана потужність, варто її все ж таки уточнити: інакше швидкість може виявитися не настільки високою, як ви очікуєте.
Наочний приклад – смартфон Doogoo S86 з батареєю 8500 мАг. У нього теж є підтримка швидкої зарядки, але лише 24-ватної. У результаті, щоб поповнити заряд з 0 до 100% гаджету потрібно більше 3 годин! Що, погодьтеся, не так вже й швидко.
Звичайно, виробники роблять все, щоб унеможливити негативний вплив великих струмів. Але навряд чи вони розраховують, наприклад, що телефон заряджатиметься у пластиковому чохлі, та ще й під час гри. У такому режимі ймовірність інтенсивного нагріву батареї різко зростає, і невідомо, як упораються з ситуацією контролери, які стежать за температурою.
Якщо ви використовуєте швидку зарядку, підключайте її, коли смартфон не навантажений іншими завданнями. До речі, коли ви нікуди не поспішайте, ніщо не заважає заряджати гаджет звичайним 10-ватним адаптером.
Великі струми постійно призводять до нагрівання батарей. Тому не можна заряджати їх такими струмами з 0 до 100%. Як правило, максимальна потужність адаптера використовується лише в перші хвилини заряджання, далі значення знижуються. Як саме прописано в алгоритмі зарядки. Умовно кажучи, 100-ватна зарядка від різних виробників може заряджати батарею ємністю 5000 мАг з різною швидкістю.
iPhone без рамок, як і раніше, всього лише фантазія, хоча за останні кілька років рамки…
У 2024 році Apple мала і тріумфи, і невдачі, як це часто буває з великими…
Apple активно розробляє власні прискорювачі штучного інтелекту, прагнучи знизити залежність від сторонніх виробників, особливо від…
Як на мене, комплекти пам'ять GOODRAM — це справжня знахідка для тих, хто хоче поєднати…
Останнім часом з'явилися цікаві чутки та оголошення, які можуть суттєво змінити дизайн і функціональність майбутніх…
Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…