Статті

Чи потрібно вимикати VPN і що буде, якщо цього не робити

Share
Час читання: 2 хв.

Багато користувачів смартфонів підключаються до VPN. Аудиторія цих сервісів за стислі терміни значно збільшилася. За приблизними підрахунками, за 2022 кількість користувачів зросла в 50 разів, і у кожного з них мета підключення до VPN своя. Але чи є якісь наслідки? Що буде, якщо не відключати VPN і як це позначиться на використанні смартфона?

Сервісів для підключення VPN багато, причому принцип роботи у всіх практично однаковий. Залежно від цього, де розташовується сервер сервісу, той чи інший ресурс визначатиме місцезнаходження користувача, саме, з якої країни здійснюється вхід.

Тож чи будуть негативні наслідки, якщо залишати підключення до VPN?

Насправді шкода від підключення сильно перебільшена.

Якщо на смартфоні підключений VPN, то перехопити трафік стає набагато складніше, тому що за допомогою сервісу він шифрується. Це не тільки не шкодить смартфону, а й захищає конфіденційну інформацію на ньому.

Як сказано раніше, сервісів VPN багато, у своїй якість сигналу ними відрізняється. Якщо сигнал мережі досить сильний, то ніякого навантаження на залізо не буде, тобто продуктивність пристрою не знизиться.

Ви підключаєтеся до мережі Wi-Fi, якщо на ній немає пароля, наприклад, у кафе чи транспорті? Якщо так, то з підключеним VPN це не вийде. Однією з функцій сервісу є захист користувача від незахищених підключень, де з’єднання здійснюється без шифрування. Загалом, плюс це чи мінус, вирішуйте самі.

Крім того, що VPN дозволяє працювати на ресурсах, на які в нашій країні поширюються обмеження, є низка російських сервісів, для яких це підключення стає перешкодою. Я думаю, що кожен користувач VPN неодноразово стикався з тим, що не може зайти в ту чи іншу програму або не може відкрити якийсь сайт. Це відбувається через VPN. Доки не вимкнете, доступ буде обмежено.

Якщо обмеження стосується програм, якими ви не надто часто користуєтеся, то загалом VPN можна не відключати, і ви не помітите, що використання смартфона якось змінилося.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: VPN
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025