Статті

Які дані збирає смартфон про свого власника

Share
Час читання: 2 хв.

Ми живемо в такий час, що практично кожна людина має смартфон, а то й не в одному екземплярі. У мене самого три штуки, якими активно користуюся. Так і живемо, адже смартфони дуже щільно влилися в наше життя і без них важко обійтися. Можна сказати, що практично неможливо, якщо ми беремо сучасну людину для прикладу.

Наші смартфони напхані різними модулями та датчиками. Вони стежать за нашим фактичним місцезнаходженням та пересуванням. Вони фіксують точки підключення пристрою до Wi-Fi. Вони стежать за всіма даними, які ви отримуєте чи надсилаєте. Відбувається фіксація того, що ви розмовляєте, які текстові чи голосові запити відправляєте у пошукових сервісах. Які ресурси відвідуєте та багато іншого. Та чого тут говорити, все фіксується, запам’ятовується і передається на хмарні сховища.

Усі фотографії та відео отримують спеціальні позначки про місце, час та дату зйомки. Легко можуть фіксуватися всі особи у кадрі. Виходить певний процес категорування. Жодних гарантій, що всі дані залишаються тільки на смартфоні не існує. Все передається без відома користувача, як легальними і нелегальними способами. Як і для яких цілей це використовуватиметься – залишається загадкою.

Зараз збір інформації став більш глобальним і водночас простим. Все завдяки нейромережам, які швидко розвиваються. Нейросети вже мають величезні можливості, але продовжують “вчитися”. Для цього і необхідний збір даних про користувачів навіть якщо цей збір носить нешкідливий характер. На що не підеш заради прогресу?

Розробники додатків для смартфонів використовують отримані дані “для навчання” своїх ШІ та зміни алгоритмів роботи нейромереж. Вся ця інформація збирається і можна сказати знаходяться в загальному доступі. У якийсь час вони можуть потрапити не в ті руки. Ну а далі – невідомість.

Врятуватися від цього неможливо. Можливо, якщо тільки викинути всі гаджети і виїхати в ліс жити. А якщо серйозно, необхідно стежити за тим, що ми встановлюємо на свій смартфон. Які дозволи даємо додаткам. Іншими словами необхідне обережне та обдумане використання свого смартфона.

Не треба ставитись до цієї теми несерйозно. Краще ставитись серйозніше до безпеки збереження своїх особистих даних. До цього відноситься і наша активність у соціальних мережах. Немає жодної необхідності завантажувати “всі фрагменти вашого життя” туди. Сьогодні ви нікому не цікаві, а завтра все може змінитись.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Apple готує термінове оновлення iOS 18.0.1, а iOS 18.1 затримається

    Поки розробники продовжують тестувати iOS 18.1, Apple готується до релізу iOS 18.0.1 для всіх сумісних…

    02.10.2024

    Tencent може викупити компанію Ubisoft

    За інформацією видання, Tencent може придбати компанію Ubisoft. Зниження вартості акцій Ubisoft на 83% пов'язане…

    02.10.2024

    Samsung Galaxy S25+ здивує своїми характеристиками

    За характеристиками Samsung Galaxy S25+ перевершить попередника за всіма параметрами. Що відомо Samsung Galaxy S25+…

    02.10.2024

    Microsoft представила оновлення Windows 11 з функціями ШІ

    Оновлення стало доступним для всіх бажаючих. Воно включає безліч функцій штучного інтелекту. Компанія Microsoft представила…

    02.10.2024

    Apple продовжує розробку MacBook зі скляним корпусом і віртуальними елементами управління

    Apple зробила революцію на ринку смартфонів, відмовившись від фізичної клавіатури, і, схоже, тепер прагне зробити…

    02.10.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вже кілька років здає злочинців

    Telegram вже кілька років розкриває дані небезпечних злочинців: їх номери телефонів та IP-адреси. Про це…

    02.10.2024