Статті

Чому смартфони на Android починають підвисати і пригальмовувати вже після 1 року використання

Share

Практично кожен користувач смартфона на базі Android рано чи пізно стикається із проблемою підвисання свого гаджета. І це не лише вада бюджетних моделей. Гальмування наздоганяє кожен Андроїд-пристрій, різниця в тому, що дешевші варіанти починають «дивувати» свого користувача вже через кілька місяців або рік, а варіанти дорожчі — трохи пізніше.

Розглянемо всі основні причини такого явища та спробуємо розібратися, чи можливо мінімізувати пригнічення свого гаджета.

Оновлення операційної системи

У кожному оновленні операційної системи закладені програмні коди, а в деяких випадках функціональні можливості. Програмісти та розробники Андроїд спостерігають за роботою різних пристроїв та вносять корективи у загальне функціонування всієї платформи. Здебільшого оновлення стосуються безпеки, тому користувач може не помічати зовнішні зміни. Але такі модифікації з накопиченням значно впливають на оперативність гаджета.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Що буде, якщо відмовитися від обов’язкових оновлень платформи? У такому разі зловмисникам буде простіше зламати телефон. Адже віруси у віртуальному світі, як і в реальному, постійно видозмінюються, тому необхідно завжди мати актуальний захист.

Можна, звичайно, регулярно перепрошивати пристрій у хорошого майстра, але такий варіант недовговічний і передбачає повне видалення персональних налаштувань та завантажених даних, тому не всім підійде. Тож виходу із цієї ситуації я не бачу.

Програмне оновлення

Ситуація схожа на вищеописану. Кожне нове удосконалення встановлених програм робить їх «важчими», а ресурсів від їхньої роботи витрачається все більше і більше. Наприклад, вже через кілька місяців після покупки девайса, встановлене програмне забезпечення отримує кілька модифікацій, що робить навантаження на обчислювальні розрахунки в процесорі.

Не оновлювати програми — це не скористатися всіма перевагами. Деякі утиліти можуть працювати не коректно або взагалі не запуститься без останнього апгрейду. Я раджу завжди оновлювати лише ті проги, якими ви завжди користуєтеся і ті, робота яких обов’язкова, наприклад, антивірус.

Переповнений кеш

В оперативній пам’яті є розділ, в якому зберігаються тимчасові дані додатків, що працюють, — кеш. Переповнена ОЗУ призводить до пригальмовування конкретної утиліти. Чим більше у програмі кешованих файлів, тим більше вона буде виснути.

Раджу періодично проводити очищення кешу, особливо в месенджерах, браузері, ютубі. Робити це краще самостійно, так надійніше. Процес максимально простий:

  • заходимо у загальні налаштування;
  • шукаємо розділ «Всі додатки»;
  • відкриваємо потрібне нам (наприклад, Viber);
  • заходимо в «Сховище» ;
  • тиснемо “Очистити кеш” (не плутати з “Очистити дані”).

Фонова робота важкого програмного забезпечення

Бюджетні моделі на Андроїді з ОЗУ до 2 Гб часто починають підвисати через роботу великих витрат ресурсів додатків. Звичайний свайп по екрану не забезпечує повної зупинки роботи. Деякі моделі виводять на екран системне повідомлення про уповільнення або перегрівання процесора. За цим повідомленням переходять та зупиняють усі запущені процеси, окрім необхідних для коректної роботи телефону.

Зупинити роботу важких програм можна самостійно в розділі «Налаштування» — «Додатки» — «Зупинити».

Переповнене сховище

Для нормального користування своїм гаджетом варто не лише стежити за станом системної пам’яті ОЗП, а й за оперативною ПЗП. У провіднику чи іншому файловому менеджері видаляємо старі, непотрібні файли. Об’ємні відео, фото можна перемістити на хмарне сховище, флешку або жорсткий диск комп’ютера. Також видаляємо дублюючі файли.

Зараження вірусами

Всі описані дії виконані, але телефон все одно гальмує та підвисає? Можливо, він заражений якимось вірусом. Самостійно виявити його навряд чи вдасться, тому доведеться встановлювати добрий антивірусник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

View Comments

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Нові моделі iPad Air та iPad Pro втратили фізичний слот для SIM-карти

    Сьогодні на заході Let Loose компанія Apple анонсувала нові моделі iPad Pro та iPad Air.…

    07.05.2024

    Такого ніхто не очікував: ПриватБанк прийняв важливе рішення щодо кредитних лімітів клієнтів

    Фінансова установа «ПриватБанк» розкрила своїм клієнтам процес розрахунку кредитного ліміту по банківській карті. Багато українців…

    07.05.2024

    Apple випустила чохол-клавіатуру Magic Keyboard для iPad Pro (2024)

    Для iPad Pro (2024) на чіпі M4 вийшло два нових аксесуари: Apple Pencil Pro з…

    07.05.2024

    Огляд бездротової клавіатури Logitech Signature Slim K950

    Бездротова клавіатура Logitech Signature Slim K950 проста та ефективна. Вона не пропонує найновіших клавіатурних технологій,…

    07.05.2024

    Google представила новий недорогий смартфон Pixel 8a

    Сьогодні, 7 травня, компанія Google нарешті представила доступний смартфон Pixel 8a зі свіжим дизайном, яскравими…

    07.05.2024

    Представлений Apple Pencil Pro – стілус для справжніх профі

    Компанія Apple представила новий стілус Apple Pencil Pro, який буде сумісний з новими iPad Pro…

    07.05.2024