Статті

Чому iPhone досі такий великий виріз під фронталку

Share
Час читання: 3 хв.

Сучасні Android-смартфони привертають увагу практично безрамковим дизайном та обережним отвором або вирізом під селфі-камеру. І, будемо чесні, попередні покоління iPhone з їхнім величезним монобровом на тлі таких гаджетів виглядали справжнім пережитком минулого.

З виходом нових iPhone 14 Pro та появою в них Dynamic Island ситуація трохи змінилася. Дизайн смартфонів став більш сучасним, але острівець під їхню фронтальну камеру хоч і виглядає більш гармонійно, все одно залишається набагато масивнішим, ніж у будь-якого навіть найдешевшого смартфона під керуванням Android. Чому Apple ніяк не може позбутися цього елемента у своїх телефонах? Розповідаємо у нашій статті.

Що знаходиться у вирізі iPhone

Справа в тому, що якщо виріз або отвір в екрані Android-смартфонів служить там лише для розміщення селфі-камери (а в деяких моделях і двох камер), то можливості моноброви у iPhone набагато ширші.

Після відмови від кнопки «Додому» із вбудованим у неї сканером відбитків пальців купертинівці зосередилися на функції розпізнавання облич Face ID, зробивши її максимально безпечною та надійною. Ну а в потужному вирізі iPhone ховається весь набір сенсорів, необхідних для її роботи. Втім, заради справедливості, Apple все-таки намагається зменшувати площу вирізу, але робить це без шкоди для роботи Face ID.

Спочатку, у чубчику iPhone встановлювалися селфі-камера, інфрачервона камера та випромінювач, точковий проектор, датчики наближення та освітленості, а також мікрофон та розмовний динамік. Не дивно, що вона була така величезна.

Але згодом цей виріз ставав дедалі компактнішим. У iPhone 13 з нього виключили динамік, зрушивши його вгору, а ІЧ-випромінювач та точковий проектор були об’єднані. У результаті розміри моноброви зменшилися на 20%, але цього було недостатньо.

Що змінилося в острові Dynamic Island

Apple продовжила мінімізувати виріз своїх смартфонів, і нові iPhone 14 Pro та 14 Pro Max отримали абсолютно новий елемент – острівець Dynamic Island. Від класичної моноброви тут залишилися лише точковий проектор, фронтальна та ІЧ-камери, а датчик наближення встановили поза острівцем – за екраном телефонів.

Загалом, Dynamic Island став ще компактнішим, але до вирізів та отворів в екранах Android-смартфонів йому все одно залишається дуже далеко. Воно й не дивно. При збереженні функції Face ID купертинівці просто не зможуть позбавитися такого набору датчиків, а відмовлятися від неї Apple, схоже, поки не збирається.

Тому для того, щоб максимально замаскувати Dynamic Island, компанія постаралася інтегрувати його в інтерфейс iOS. І це, до речі, вдалося на всі сто. У нових iPhone острівець вміє візуально змінювати форму, підлаштовуючись під функції, що виконуються смартфоном. Наприклад, він розширюється при підключенні до нього навушників, показуючи пов’язану із нею інформацію. У цій же області демонструється інформація про вхідний виклик, відтворювану музику, відлік таймера і зарядку смартфона. По суті, Apple перетворила область навколо датчиків Face ID на рядок станів Android, органічно вписавши її в iOS і зробивши частиною програмної оболонки iPhone.

Чому в iPhone 14 без приставки Pro немає Dynamic Island

Apple вирішила використовувати острівець тільки в iPhone 14 Pro і 14 Pro Max, тоді як iPhone 14 і iPhone 14 Plus отримали класичну монобровку, знайому ще за попередніми поколіннями смартфонів купертинівців. Причин цьому може бути безліч, починаючи від звичайного маркетингу та бажання компанії підштовхнути продаж прохань і закінчуючи суто технічними обмеженнями. Але в самій Apple, звичайно, говорять про останнє.

У компанії пояснюють можливості iPhone 14 Pro і 14 Pro Max новою однокристальною системою Apple A16 Bionic з двигуном Display Engine, який і займається анімацією та візуалізацією простору навколо Dynamic Island. Що стосується iPhone 14 і 14 Plus, то вони використовують старішу платформу Apple A15 Bionic, нібито нездатну на такі викрутаси. Віриться в цьому, скажімо прямо, важко, але така офіційна позиція компанії.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024