Статті

Українцям розповіли, який бензин не можна заливати в генератор

Share
Час читання: 2 хв.

Українці в умовах регулярного відключення електроенергії купують та активно використовують генератори. Однак не всі знають правила безпеки під час експлуатації цих пристроїв. Стало відомо, який бензин не можна заливати, щоб продовжити термін служби приладу.

Експерти повідомили, що паливо для генератора потрібно тримати подалі від нього, бо воно може нагрітися та спалахнути. Паливо рекомендують зберігати у герметичній тарі у прохолодному місці. Названо вимоги до бензину, на якому працює більшість пристроїв.

  • Октанове число повинно бути не нижче за А-92. Оптимальним варіантом за ціною буде саме цей бензин, якщо документація генератора не вказана іншою. А-98 та А-95 дорожчі і не мають переваг, щоб компенсувати високу вартість.
  • Неетильований бензин. Незважаючи на те, що у бензині допускається вміст етанолу до 10%, рекомендується використовувати паливо без нього.
  • Наявність свинцевих добавок — ці добавки допомагають двигуну працюватиме більш ефективно.

Заборонено використовувати пальне E85, суміш олії та газу. Не можна модифікувати двигун генератора для функціонування альтернативного палива.
Фахівці наголосили, що не можна використовувати старий бензин, який зберігається понад півроку. Він втрачає свої властивості та витрачається неекономно. При цьому у двигуні через таке паливо можуть виникнути поломки. Також важливо переконатися, що бензин не зберігали за високих температур.

Електрогенератор встановлюють на рівній ділянці підлоги. Прилад зазвичай розміщують зовні будівлі, краще під навісом або в окремому просторому приміщенні з вентиляцією.

Перед початком експлуатації потрібно усунути перекручування дротів та перевірити генератор на наявність корозії на контактах. Пристрій краще не вмикати, коли йде сніг або дощ, а також не використовувати в умовах підвищеної вологості. Слід перевіряти прилад під час роботи — мастило та пальне не повинні протікати.

Не можна відкривати кришку бака в момент роботи, а також заправляти пристрій, коли двигун ще не охолодів або продовжує працювати.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple готує новинку, яка може стати найкращим хітом 2025 року

    AirTag від Apple став популярним з моменту свого запуску в квітні 2021 року, і тепер…

    08.01.2025

    Окуляри RayNeo X3 Pro AR: крок до майбутнього окулярів Apple

    Довгострокова мета Vision Pro від Apple полягає в створенні продукту, схожого на Apple Glasses, який…

    08.01.2025

    OnePlus випустила смартфон з екраном, що працює навіть з мокрими пальцями

    OnePlus представила субфлагманський смартфон OnePlus 13R, який отримав торішній флагманський чип Snapdragon 8 Gen 3.…

    08.01.2025

    Інновація від Nvidia: персональний ШІ-суперкомп’ютер за 3000 доларів

    На CES 2025 компанія Nvidia представила компактний суперкомп'ютер Project Digits, орієнтований на розробників і дослідників…

    08.01.2025

    Hyundai отказывается в своих авто от сенсорных панелей управления

    С развитием цифровых технологий панель управления практически во всех автомобилях обзавелась сенсорным дисплеем. Данное решение…

    08.01.2025

    Samsung представила перший у світі смарт-годинник з революційним дисплеєм MicroLED

    У рамках виставки CES 2025 компанія Samsung Display продемонструвала свій новий екран MicroLED, призначений для…

    08.01.2025