Напевно багато власників смартфонів помічали, що гаджет несподівано починає сильно нагріватися без видимих причин. Ігнорувати подібну проблему не можна, адже це може закінчитися зниженням працездатності пристрою, його виходом із ладу, займанням.
Будь-яка техніка розрахована на функціонування за певної температури, і її перевищення або зниження може спричинити втрату працездатності, призвести до прискореного зносу. Наприклад, особливо часто користувачі помічають такі проблеми.
З подібною ситуацією стикався, напевно, кожен власник гаджета, і найчастіше це свідчить про те, що використовується неправильний зарядний пристрій. Можливо, він був призначений для іншого гаджета, або був придбаний після поломки «рідного» зарядника. В даному випадку в смартфон подається підвищена напруга, що і стає причиною перегріву мікросхеми. Вирішити цю проблему легко – потрібно купити зарядний пристрій, що підходить за параметрами.
Нагрів із цієї причини викликає найбільше тривог, адже температура підвищується навіть у тому випадку, коли гаджетом не користуються. Пояснюється це тим, що і під час відпочинку гаджети продовжують оновлюватися, у них працюють деякі фонові програми. Вирішенням цієї проблеми буде встановлення різних утиліт, які своєчасно звільняти пам’ять, чистити її.
Ігри – програми складні, “важкі”, особливо якщо використовується 3D графіка. Процесор у разі посилено працює, як і призводить до перегріву. Перед встановленням ігор важливо враховувати можливості смартфона.
Вони також можуть викликати перегрів, і в першу чергу це стосується Wi-Fi модуля, Bluettooth і 4G. Вони одночасно здатні перевантажити процесор і викликати нагрівання пристрою. Виправити цю проблему можна, відключаючи блоки, що не використовуються. Навіть перебуваючи у спокої, вони постійно шукають нові мережі.
Пробні, початкові версії деяких програм нерідко мають багато помилок. Це позначається на роботі процесора, що призводить до його нагрівання. Щоб цього не відбувалося, потрібно видалити програми, що не використовуються, або виконати їх оновлення.
Перегрів смартфона може бути викликаний і відсутністю вентиляції, якщо доступ до пристрою не відбувається через щільну тканину аксесуара. У цій ситуації рекомендується змінити чохол.
Цей варіант неполадки трапляється вкрай рідко. Під час роботи гаджета в ОС накопичується різне сміття. Причому залишки залишаються навіть після видалення додатків чи файлів. Зайвий обсяг інформації призводить до навантаження оперативної пам’яті, і це призводить до перегріву смартфона. Допомогти в цій ситуації може перезавантажити пристрій після очищення або очищення кеш. В крайньому випадку, можна скинути налаштування до заводських установок. У цьому випадку смартфон перестане перегріватись.
Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…
Редакція порталу iTechua.com склала добірку найкращих смартфонів, представлених у березні 2025 року. У рейтингу зібрані…
Дослідники з Північно-Західного університету (США) представили інноваційний пристрій, який виводить тактильні відчуття у віртуальній реальності…
Поява кремній-вуглецевих акумуляторів сприяла відродженню тренду на тонкі смартфони, і чутки про нові моделі, такі…
Apple активно працює над новою моделлю Apple Watch, яка може отримати цільноскляний корпус, здатний реагувати…
У мережі з'явилися перші рендери Samsung Galaxy Z Flip7 FE. Зовнішні відмінності від торішнього Galaxy…