Статті

Що робити, якщо ваш смартфон вимикається або швидко втрачає заряд на морозі

Share
Час читання: 2 хв.

Негативні температури зараз спостерігаються у багатьох містах нашої країни. Мороз діє не лише на живий організм, а й на смартфон. Справа в тому, що більшість мобільних девайсів взагалі не призначені для експлуатації при негативних температурах – про це чорним по білому написано в інструкції.

Найбільше страждають смартфони, корпус яких складається зі скла та алюмінію, а ці матеріали мають гарну теплопровідність. Вони швидко нагріваються і так само швидко остигають. Місткість акумулятора швидко падає при негативній температурі.

Наприклад, на iPhone минулих поколінь були ситуації, що вийдеш на вулицю з повністю зарядженим акумулятором, а через 5 хвилин використання смартфон просто гас. Вимикався так, що навіть якщо його відігріти, то він не вмикався. Тільки підключення до дроту зарядки оживляло гаджет.

Смартфони із пластиковим корпусом на морозі працюють довше, але також можуть видати сюрприз у будь-який момент.

Що робити?

1. Носіть смартфон максимально близько до вашого тіла . Ідеальне місце — внутрішня кишеня куртки чи пальта. Сховати девайс у кишені джинс або в сумці – не варіант: на сильному морозі батарея буде розряджатися, навіть якщо пристрій повністю вимкнено;

2. Використовуйте теплий чохол на період негативних температур . З ним батарея буде остигати повільніше, що позначиться на роботі пристрою. Якщо ви постійно перебуваєте в умовах сильного морозу, існують чохли з підігрівом від батареї смартфона або Power Bank.

3. Носіть із собою портативний акумулятор . У випадку, якщо ваш смартфон різко вимкнувся, то Power Bank здатний пожвавити ваш гаджет. Тільки от тримати на зарядці смартфон у мороз не варто. Використовуйте портативну батарею для екстрених випадків включення смартфона в морози.

4. Використовуйте гарнітуру, якщо використовуєте смартфон у мороз для розмови . Сам пристрій тримайте у внутрішній кишені верхнього одягу. Варто розуміти, що в даному випадку раціональніше використовувати дротяні навушники, ніж Bluetooth, адже бездротове з’єднання також витрачає енергію.

5. У шторці настройок смартфона вимикайте те, що зараз не використовуєте . Wi-Fi, Bluetooth, NFC, автоповорот… Активні налаштування споживають енергію батареї, що призводить до її швидкого розряду. Чим менше завдань виконує пристрій, тим довше опрацює акумулятор.

Якщо ваша діяльність передбачає роботу на сильному морозі, то найкраще вибрати спеціальний захищений смартфон, який витримує роботу при негативних температурах і в інших екстремальних умовах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024