Статті

Названо 5 ситуацій, коли краще перезавантажити комп’ютер, а не вимикати його

Share
Час читання: 2 хв.

Вимкнути чи перезавантажити ПК? У різних ситуаціях слід обирати оптимальне рішення. Примітно, більшість користувачів взагалі не вимикають комп’ютер. Система йде в режим очікування або сну. Однак такий підхід може призвести до втрати даних, та й перезавантажувати ПК потрібно регулярно.

Коли потрібно вимикати ПК

Процес вимкнення комп’ютера трохи відрізняється від перезавантаження, хоча за загальними принципами вони схожі між собою. Вимикати ПК слід у тому випадку, якщо Ви не плануєте працювати далі. І це логічно, коли робочий день закінчився – вимкни систему.

Головна проблема в тому, що в режимі сну машина більш чутлива до перепадів напруги, особливо за відсутності стабілізатора напруги. Якщо електрику відключать, комп’ютер доведеться вмикати, причому в безпечному режимі.

Цікавий факт. Починаючи з версії Windows 8 після відключення ПК формується спеціальний файл глибокого сну, який бере участь у процесі швидкого запуску системи. А перезавантаження комп’ютера дозволяє позбутися зайвого сміття, очищає оперативну пам’ять та кеш усіх процесів.

До речі, з цих причин ПК потрібно перезавантажувати після установки різних оновлень чи програм. Але що робити з Mac, адже ця система відрізняється від Windows? «Яблучна» оболонка відноситься до сімейства Unix, тому обидва процеси (перезавантаження та вимкнення) тут працюватимуть однаково. Тобто система очищається від сміття та кешу даних в обох випадках.

Коли виконувати перезавантаження?

Експерти рекомендують проводити перезавантаження системи приблизно раз на 2-3 дні. Цього цілком достатньо для звільнення місця на диску та видалення тимчасових файлів.

Однак, у цих випадках перезавантаження потрібно виконувати обов’язково :

1. Встановлення оновлень – система запитує перезавантаження не так. Справа в тому, що залишаються тимчасові файли, тому рестарт краще зробити відразу, щоб програма почала працювати коректно.

2. Після антивірусної перевірки – рестарт дозволить скинути зайвий кеш, а сам антивірус перевірить працездатність системи. Деякі файли можуть бути заражені.

3. Якщо на ПК запускали складні програми – наприклад, Ви цілий день працювали у Photoshop та інших графічних редакторах. Вони сильно забивають оперативну пам’ять та кеш, тому рестарт не завадить.

4. Для оновлення даних деякі програми «підтягують» інформацію після перезавантаження. Наприклад, хмарне сховище Google-диск може не оновлюватися, якщо на комп’ютері встановлено програму.

5. Для прискорення системи – інколи комп’ютер починає працювати повільно. Проблема належить до старих ОС із недостатнім обсягом оперативної пам’яті. Очистити її можна за допомогою спеціальних програм, але краще виконати перезавантаження ПК.

У яких випадках Ви ще рекомендували б виконати перезавантаження ПК? Діліться своєю думкою у коментарях.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • "Якщо електрику відключать, комп’ютер доведеться вмикати, причому в безпечному режимі."??????? Лужна Софія просто вбиває читачів своїм НЕ знанням. Може хоч трошки повчиться, може колись хтось роз'яснене їй що є не тільки ОДНА операційна система Windows а є й іньши, що є розділ SWAP на ПЗУ який працює як ОЗУ, що таке файл завантаження boot? Тощо!

  • Може "фахова" Лужна Софія підкаже нам як увімкнути "антивірусну" програму на хмарній операційній системі CHROM на ноутбуці ChromеBoock моєї дочці, як її увімкнути антивірусну програму на моєму ноутбуку з ОС Ubuntu, і як вмикати антивірус на комп'ютері Apple iMac жінки, ДЛЯ ТОГО ЩОБ після перевірки СКИНУТИ ЗАЙВИЙ КЕШ?

  • Авторка взагалі не в темі. У виндовс 8 придумали геніальну річ - "Бистрая загрузка". Коли натискаете "вимкнути ПК", система чистить усю пам'ять від сторонніх програм, та зберігає стан чистої системи на диск. Після включення система повертає чисту систему в оперативну пам'ять. Це дозволило в 2-4 рази пришвидшити завантаження. А під час перевантаження пам'ять чистится вся, включаючи сам віндовс. За 10 років існування технології працівники Майкрософт зробили все, що б перевантажувати систему треба було якомога рідше. Перевантажуйте тільки якщо комп'ютер сам просить, і якомога швидше.
    З.І. А лінукс взагалі нелюбить перевантаження

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Розкрито нові особливості камери Galaxy S25: що чекає на користувачів

    З наближенням запуску серії Galaxy S25 з'являється все більше інформації про нові можливості майбутніх смартфонів…

    10.01.2025

    Ціни на Samsung Galaxy S25 перевищать очікування

    До офіційної презентації нової флагманської серії Samsung Galaxy S25 залишилося близько двох тижнів, а в…

    10.01.2025

    У WhatsApp з’являться функції, яких ще немає в Telegram

    У свіжій бета-версії WhatsApp для Android були помічені два цікавих нововведення, покликані урізноманітнити можливості популярного…

    10.01.2025

    Samsung Galaxy S25 перевершать очікування в сфері штучного інтелекту

    А ще Samsung розробила голосовий помічник нового покоління Bixby на основі штучного інтелекту. Що відомо…

    10.01.2025

    iPhone з підекранною камерою та Face ID: коли чекати на новинку

    Уже кілька років у мережі активно обговорюють плани Apple щодо переходу на суцільні дисплеї без…

    10.01.2025

    Штучний інтелект змінює фінансову галузь: банки планують масові скорочення

    Світові банки планують скоротити близько 200 тисяч робочих місць у найближчі 3-5 років через активне…

    10.01.2025