Сучасні Windows 10/11 можуть похвалитися дуже високим рівнем стабільності та відмовостійкості. Але нічого вічного немає — і Windows може злетіти і перестати завантажуватися. Або почати працювати дуже повільно і з різними помилками. Розглянемо причини, через які Windows може вийти з ладу.
Хоч заразити сучасну операційну систему досить складно, але це не означає, що Windows невразлива. У випадку, якщо вірус таки потрапить у систему і отримає повний доступ над ПК, він може зробити все, що задано у його алгоритмах.
У тому числі вивести з ладу ОС або навіть зашифрувати всі дані користувача. Щоб уникнути зустрічі з вірусом, потрібно не відключати захисні налаштування ОС, користуватися платним антивірусом та завантажувати софт лише з офіційних ресурсів.
Трапляються ситуації, коли на ПК приходить оновлення і воно некоректно встановлюється. Або ж стався збій під час інсталяції, наприклад комп’ютер вимкнувся. Буває, що подібний конфуз веде до того, що Windows злітає або починає працювати з помилками — все залежить від ситуації і від оновлення, а також від того, які області воно зачіпає.
Точно не варто відключати ПК у момент установки апдейтів і краще використовувати джерело безперебійного живлення для запобігання форс-мажору.
Комп’ютер складається з кількох частин: материнська плата, процесор, постійна та оперативна пам’ять, відеоадаптер. Некоректна робота того чи іншого модуля може призвести до того, що операційна система може не завантажуватися або працювати з помилками.
Найчастіша проблема виникає з постійною пам’яттю – при деградації жорсткого диска ПК може давати збої в роботі, особливо на момент завантаження Windows. При неправильній роботі комп’ютера з чистою ОС необхідно провести апаратну діагностику пристрою.
Якось дав пограти дитині родича на одному зі своїх ПК. Після перезавантаження я не впізнав свій комп’ютер – дитина примудрилася видалити кілька системних файлів, залізти в адміністрування та відключити багато служб у Windows. Багато чого не працювало — не став розбиратися і просто перевстановив систему, благо це був не основний мій комп’ютер.
Які не належать до вірусів. Наприклад, ви вирішили кастомізувати свою операційну систему за допомогою стороннього софту або використовувати різні програми для чищення реєстру та системних областей Windows. Такий софт вимагає підвищених прав для роботи і може робити все, що завгодно на вашому ПК. Будьте обережні з подібним програмним забезпеченням, його не рекомендує Microsoft, тому що не може гарантувати стабільну роботу операційної системи.
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…
View Comments
Гостьовий обліковий запис для таких дітей і вони там ніц не зроблять.