Статті

Чому програми на смартфоні іноді корисно встановлювати заново

Share
Час читання: 2 хв.

Користуюсь двома смартфонами – один iPhone, інший на Android. Потрібні обидві системи для різних завдань. Якщо на iPhone додатки добре працюють роками, то на Android краще періодично встановлювати заново найчастіше використовувані додатки. Достатньо зберегти потрібні дані, видалити програму та встановити її знову.

Загалом зауважив, що смартфон після подібних маніпуляцій працює швидше. Особливо бюджетні пристрої із невеликим обсягом оперативної пам’яті.

Причин цього знайшов кілька:

✔️ Чим більше оновлень отримує програма, тим більший ризик некоректної установки апдейтів. Що, у свою чергу, може призвести до уповільнення роботи програми. А ось якщо встановити чисту програму з магазину, то вона вже буде найостаннішою версією. Менше помилок – стабільніша робота;

✔️ З часом програми копять масу даних в операційній системі. Так, можна очистити дані та кеш через налаштування, але не завжди це допомагає. Все одно програма залишає свої сліди у сховищі операційної системи.

Дані накопичуються, що призводить до уповільнення роботи. Нещодавно у мене була проблема з Telegram — перестали з’являтися повідомлення. Я очистив кеш, очистив дані – за фактом, очистив усе, що знайшов. Але проблема нікуди не поділася. Допомогла банальна переустановка та Telegram заробив навіть трохи швидше;

✔️ Усунення можливих уразливостей. Насправді був випадок, коли користувач встановив програму редактор документів. Користувався програмою тривалий час, а потім випадково встановив антивірус і виявив, що софт заражений трояном, який збирав якісь дані.

Вдалося налякати, що вірус потрапив у додаток через те, що він при відкритті документа, який отримав від невідомого джерела, надав повні права додатку на відкриття документа. Цей додаток спокійно відкрив документ і був заражений вірусом. Пізніше розробники випустили оновлення і закрили дірку, але тільки з якихось причин вірус не зник.

Але ця порада працює лише з малопопулярними програмами, які підтримуються невеликою групою розробників чи ентузіастів.

До вищевказаних порад я б ще порекомендував встановлювати віджети, якщо ви ними користуєтеся — смартфон після такої процедури працюватиме трохи бадьоріше. Також поради належать до ігор.

Переустановка програми на смартфоні допоможе також усунути різні помилки та зависання, якщо інші способи не допомогли. Якщо у вас є проблеми з будь-яким софтом на смартфоні, то рекомендую такий перебіг дій:

  1. Для початку просто перезавантажте девайс. Багато років не перезавантажують смартфон. Достатньо просто вимкнути та включити апарат;
  2. Якщо перезавантаження не допомогло, йдемо в налаштування програм та очищаємо кеш проблемної програми;
  3. Чи не допоміг 2 пункт? Зберігаємо потрібну інформацію та очищаємо всі дані програми. Робиться це також через налаштування;
  4. Якщо вищезазначені маніпуляції не усунули проблему, то зберігаємо потрібні дані, видаляємо програми і ставимо його знову.

Нюанс

Деякі програми можуть бути відсутні в офіційному магазині Play Market, наприклад, банківські. У цьому випадку потрібно завантажити .apk файл із офіційного сайту організації. Будьте обережні – обов’язково перевіряйте URL-адресу сайту, з якої завантажуєте програму, адже подібним можуть скористатися зловмисники та підсунути вам шкідливу програму.

PS Дані поради працюють в основному на слабких і морально застарілих смартфонах, але у разі помилок у додатках допомагають і у випадку, якщо у вас топовий гаджет.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Новий MacBook Pro на базі M4 отримає вдвічі більше ОЗП

    Авторитетний інсайдер під ніком ShrimpApplePro поділився у сервісі мікроблогів X фотографією упаковки базового 14-дюймового MacBook…

    30.09.2024

    Експерти розібрали Samsung Galaxy S24 FE і оцінили його ремонтопридатність

    YouTube-канал PBKreviews провів повне розбирання нового смартфона Galaxy S24 FE, щоб оцінити його ремонтопридатність. Що…

    30.09.2024

    Sony прискорить розробки ігор для PlayStation за допомогою штучного інтелекту

    Компанія Sony прагне зробити процес створення ігор для PlayStation більш ефективним та якісним, використовуючи передові…

    30.09.2024

    Яким має бути сучасний ноутбук для роботи

    Технології не стоять на місці - це стосується абсолютно всього. Поговоримо про ноутбуки. Уявімо ситуацію,…

    30.09.2024

    Нове дослідження: Використання фітнес-браслетів шкодить психіці

    Вчені з Льєжського університету в Бельгії провели дослідження, яке показало, що надмірне використання фітнес-браслетів та…

    30.09.2024

    Apple готує розумний гаджет для дому з homeOS

    Apple готується до запуску нового пристрою для розумного будинку, який може вийти вже 2025 року.…

    30.09.2024