Більшість користувачів змінюють свої смартфони приблизно раз на півтора-два роки. Але смартфони, як ніяк, живуть довше. Звідси виникає цікаве питання: який виробник смартфонів найдовше підтримує свої пристрої? Через який час смартфони перестають отримувати офіційні оновлення та різні фішки?
Китайські виробники
Китайські виробники мають кілька основних брендів – Xiaomi, Honor, Huawei. Їхні смартфони, навіть бюджетного сегмента, непогані і живуть досить довго. У порівнянні з флагманами (не важливо якого бренду) вони, звичайно, гірші і свій потенціал втрачають швидше. Але скористатися можна.
Всі три китайські виробники підтримують свої смартфони протягом 3-х років. Після оновлення перестають приходити. Що далі, то менше додатків виявляються доступними тощо. Для тих, хто йде в ногу з прогресом, це очевидний знак оновлювати свій смартфон.
PS Приблизно стільки часу підтримуються смартфони Vivo.
Нашумілі смартфони від Google
6 років тому Google випустили першу лінійку смартфонів під назвою Pixel, які виявилися одними з найуспішніших, серед інших аналогічних пристроїв. А в 2020 році, коли всі інші, більш свіжі моделі отримали довгоочікуване оновлення, то перше покоління залишилося без нього. Виходить, що Google підтримує свої смартфони приблизно 4 роки. Далі оновлення припиняються: (
Приклад із Google взяли OnePlus. Вони також підтримують свої смартфони протягом 4 років.
Південнокорейський Samsung
Як показує практика, деякі лінійки Samsung обслуговуються довше за інших. Але в середньому підтримка пристроїв складає від 3-х до 4-х років. Флагманська лінійка S має максимальну підтримку, решта вже менша. Але траплялися випадки, коли і A-серія отримувала оновлення через трохи більше, ніж три роки.
Ну і наприкінці, це американський Apple
Цей виробник є рекордсменом із підтримки своїх пристроїв. Цілих 6 років приходять оновлення на їхні смартфони. У 2020, найстарішими пристроями, що отримали оновлення, стали iPhone 6,6s,6 Plus. На той момент цій лінійці було трохи більше 5 років.
А чи потрібні ці оновлення? Чи таки можна користуватися смартфонами навіть після закінчення їх підтримки?
Навіть три роки — це справді добрий результат. У більшості випадків користувач швидше придбає новий смартфон, ніж «закінчиться» його підтримка.
Ну а тепер про головне: а чи потрібні ці поновлення? Апдейти – це, як мінімум, новий функціонал та оптимізація. З одного боку, оновлення потрібні, з іншого – смартфон не припиняє свою роботу, якщо у нього стара версія ОС, тому тут справа індивідуальна. Через три роки деякі пристрої працюють цілком адекватно, тому припинення оновлень не є якоюсь критичною проблемою для більшості користувачів.
Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…
Дослідження показало, що пошукові системи, які використовують штучний інтелект, можуть надавати ненадійну інформацію, якщо веб-сайти…
Шахраї постійно вигадують нові способи обману, і це дратує. Вони тільки й чекають, щоб ми…
Не поспішаючи, але й не зупиняючись, Samsung продовжує оновлювати найкращі телефони своєї лінійки, як високого,…
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…