Статті

Чому китайські телефони стали такими популярними

Share
Час читання: 2 хв.

Рідко їжджу громадським транспортом, бо працюю з дому. Нещодавно проїхався тролейбусом і був здивований — майже у кожного в руках китайський смартфон. А ось 5 років тому ситуація була дзеркальна — майже кожен мав iPhone, до того ж не останні, а вже попередні покоління.

Чому так сталося? Адже набагато продуктивніше купити трирічний iPhone, запас міцності у якого більший, ніж китайський смартфон від невідомого бренду?

На те є кілька факторів:

1. Китайці навчилися робити справді гарні смартфони . Європейські інженери просто «прокачали» фахівців Піднебесної, використовуючи країну для виробництва своїх розробок.

А китайці гарні тим, що вміють досить непогано копіювати техніку. Підробка iPhone 14, до того ж дуже пристойної якості, вийшла задовго до офіційного релізу смартфона.

2. «Ціна-якість» . Якщо купити найдешевший смартфон від відомої компанії та порівняти його з невідомим китайським брендом – це буде небо та земля. Залізо буде набагато кращим і сучаснішим, ніж у відомого виробника. При бюджеті до 7 000 гривень краще розглядати лише китайські варіанти, орієнтуючись реальні відгуки покупців.

3. Є страх проблем, пов’язаних з санкціями . Чисто теоретично, Apple або Samsung можуть взяти та заблокувати віддалено всі свої гаджети на території нашої країни.

З китайськими телефонами таке навряд чи вийде — китайці не хочуть втрачати такий величезний ринок, як Україна. Ну і на смартфонах яблучного бренду зараз велика проблема – багато програм відсутні в AppStore, а встановити програму з іншого джерела на айфон технічно неможливо.

4. Величезна різноманітність моделей . Кольори – на будь-який смак. Якість – також. І все це за буквально «подарункової» вартості пристрою. Підібрати під себе китайський смартфон може навіть найвибагливіший користувач.

5. Регулярні оновлення та прошивки операційної оболонки . В інших виробників апдейти рідкісні, а китайці постійно щось покращують і роблять роботу пристрою безпечнішою.

6. Багато китайських виробників пропонують цілу екосистему для своїх гаджетів – ноутбук, годинник, смартфон, розумний будинок. Все це можна поєднати в єдину мережу. Таким може похвалитися, наприклад, всесвітньо відомі бренди HUAWEI та Xiaomi.

7. Топові смартфони з Піднебесної часом не поступаються своєю начинкою останнім iPhone і виходять набагато частіше.

PS Я нічого не збираюся рекламувати в цій статті, але якщо ви вибираєте китайський смартфон, рекомендую виходити з наступного:

— Якщо ваш бюджет дуже скромний, то вибирайте недорогий апарат, виходячи з реальних відгуків користувачів, які можна знайти в мережі;

— Якщо ви хочете придбати китайський апарат дорожче, краще розглядати відомі на слуху бренди: HUAWEI, Xiaomi, Honor, Realme, OnePlus.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Не рекламуйте китайське гімно:прийшлося в різний час мати справу з десятком різних не зовсім дешевих(в тім числі противоударних) китайців...переплата на 1500-3000 грн за бюджетний самсунг порівняно з китайцем збереже ваші нерви і гроші.З плюсів китайців лише хороша робота зв'язку в зоні поганого покриття .Але тут є ще бюджетні нокіа.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Galaxy S25 отримає потужний чип Snapdragon 8 Elite

    Копання Samsung, за повідомленнями, готується до запуску своєї нової серії смартфонів Galaxy S25, які будуть…

    12.01.2025

    Як правильно заряджати смартфон, щоб уникнути пошкоджень та перегріву

    Смартфони стали такими важливими в нашому житті, що без них вже не уявляємо повсякденних справ.…

    12.01.2025

    OpenAI і Google скуповують відео для нейромереж: що це означає

    Технологічні компанії, прагнучи поліпшити свої розробки в галузі штучного інтелекту, активно скуповують відеоматеріали безпосередньо у…

    12.01.2025

    Microsoft дозволяє піратство: чому це вигідно для компанії

    Екс-співробітник Microsoft, а нині блогер з ніком Barnacules Nerdgasm пояснив, чому компанія дуже терпимо ставиться…

    12.01.2025

    Нова функція WhatsApp: створення чат-ботів прямо в додатку

    Нещодавно стало відомо, що месенджер WhatsApp тестує новий інтерфейс свого Android-додатку. Там вкладка "Спільноти" була…

    12.01.2025

    Представлено найтонший ігровий ноутбук у світі

    Компанія Razer представила потужний ігровий ноутбук Blade 16 (2025), який виділяється на тлі конкурентів тонким…

    12.01.2025