Статті

Які дозволи не можна надавати програмам на телефоні

Share
Час читання: 2 хв.

Доступ до дозволів дозволяє власникам смартфонів захистити себе від нескінченних кліків по екрану. Але не всі з них позитивно впливають на комфорт використання гаджета та безпеки пристрою. Щоб мобільний не став легким об’єктом для злому зловмисників, а програми не отримали більше свободи, ніж їм потрібно для використання у вибраному режимі, потрібно контролювати вибрані допуски.

Види дозволів

Для початку потрібно визначитися, на які групи діляться дозволи на смартфоні, щоб можна було правильно застосовувати їх у роботі. Їх всього 3:

  • конфіденційність – збереження даних користувача;
  • налаштування телефону – можна керувати камерою або звуком, а також іншими сервісами;
  • спеціальний доступ – наприклад, до галереї зі знімками або місцезнаходження користувача (якщо включений GPS, програмі буде відомо, де знаходиться власник гаджета).

Один із найважливіших допусків – конфіденційність. Дані у ряді сервісів програми можуть використовувати на власний розсуд. Наприклад, вносити в базу клієнтів, якщо йдеться про доставку продуктів та готових страв.

Але й налаштування телефону, допуск до яких сервіс не обмежений, можуть призвести до змін роботи пристрою, про які власник смартфона навіть не здогадувався. На що здатні деякі програми, які мають доступ «використовувати весь час/завжди»:

  • робити фото з камери без дозволу власника або використовувати наявні знімки;
  • визначати місцезнаходження власника телефону, навіть якщо програма не активна;
  • підслуховувати розмову, якщо надано доступ до телефону;
  • записувати дзвінки;
  • визначати активність та місця пересування – якщо активний доступ під час роботи пристрою з GPS.

Звичайно, не завжди програми використовують наявні можливості саме для стеження своїх користувачів. Більшості сервісів доступ до камери або фото потрібний тільки тому, що в цьому полягає принцип їхньої роботи. Наприклад, якщо мова йде про фотошоп або інші програми з обробки знімків.

Але там, де застосування конкретних функцій смартфона для роботи сервісу не обов’язково, краще обмежити цей функціонал. Це врятує від збоїв та злому, про які власник може не підозрювати.

Обмеження доступу додатків на смартфоні

Щоб захистити себе від надто широкого допуску додатків, потрібно зробити таке:

  1. Перейти до “Налаштування” телефону.
  2. Знайти список тих, що включаються автоматично. Розділ – «Автозапуск».
  3. Вибрати сервіси, які не включатимуться одночасно з увімкненням телефону.
  4. Натисніть деякі програми, які залишилися в цьому списку.
  5. У вкладці «Роздільна здатність» відрегулювати доступний функціонал. Можна скористатися рядком «Інші дозволи», обмеживши доступ до Bluetooth або інших сервісів.

Також слід звернути увагу на можливість автономного завантаження ряду сервісів. Вона існує у великих агрегаторів, наприклад браузерів. У разі розширеного допуску, вони без відома користувача можуть встановити розширення або окремі програми. Щоб виключити цю можливість, потрібно в налаштуваннях телефону знайти “Спеціальний доступ”, відкрити рядок “Зовнішні джерела”, а потім – зрушити бігунок з сервісу “Дозволити встановлення з цього джерела”.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024