Без смартфона сьогодні практично неможливо прожити й дня. Але у величезному розмаїтті можна розгубитись навіть професіоналу, не кажучи про пересічного користувача. Розберемо основні моменти, що вимагають уваги при виборі та здійсненні покупки.
Виробник
З найкращих виробників девайсів з ОС Android можна виділити:
- Samsung;
- Xiaomi;
- Huawei;
- Honor.
Ємність аккумулятору
Цей параметр визначає тривалість роботи телефону без заряджання. Девайси з ємністю батареї 2000-3000 mAh здатні працювати в активному режимі близько 12 годин. Тому краще вибирати моделі з акумулятором на 3500 mAh і більше, оптимально – 5000 mAh та вище.
Тип матриці
Від матриці залежить яскравість та якість кольору. Найкращими вважаються:
- AMOLED та OLED – дороге рішення, що застосовується у флагманських продуктах;
- IPS – оптимальний варіант для більшості випадків.
Оперативна пам’ять
Від обсягу «оперативки» залежить швидкість відгуку смартфона та роботи програм. Чим більший цей показник, тим більш серйозними програмами можна буде працювати і одночасно тримати більшу кількість програм і вкладок відкритими. Більшість випадків мінімум 4—8 Гб.
Об’єм вбудованої пам’яті
Моделі з пам’яттю менше 32 Гб не варто розглядати, якщо смартфон не призначений для пенсіонера. В інших випадках діє правило: що більше, то краще. Мінімально комфортним є 64 – 128 Гб.
Камера
Якість знімків та відео безпосередньо залежить від кількості камер, їх матриць та роздільної здатності. Чим більше модулів, роздільна здатність, розмір матриці, тим краще знімки. Тому при 3-х камерах з роздільною здатністю 13 Мп якість фото буде вищою, ніж при 1 на 16 Мп.
Додаткові параметри
Щоб смартфон був максимально зручним у використанні та багатофункціональним, варто звернути увагу на:
- кількість слотів SIM-карток;
- наявність NFC;
- протокол Wi-Fi (сучасними є Wi-Fi 5 802.11 ac та Wi-Fi 6 802.11 ax);
- підтримку 4G, 5G;
- розблокування по відбитку пальця і т.і.