Статті

Ноутбук із пасивним охолодженням — чи варто такий купувати

Share
Час читання: 2 хв.

У більшості ноутбуків стоїть активна система охолодження, яка складається з радіаторів, труб, що відводять тепло, і вентиляторів, які охолоджують радіатори.

Але існують також лептопи з пасивним охолодженням – у такого ноутбука зовсім відсутні будь-які вентилятори. Відведення тепла від мікросхем здійснюється за допомогою радіаторів та тепловідвідних трубок особливої ​​конструкції.

Розглянемо плюси та мінуси такого пристрою, почнемо з плюсів.

1. Такий ноутбук не видає жодного шуму взагалі . Адже вентиляторів немає, а в сучасні ноутбуки HDD-накопичувач вже не ставлять – SSD усередині ноутбука не шумить і також не має вентилятора.

2. Пасивне охолодження дуже надійне з огляду на відсутність вентиляторів, що обертаються. Ризик виходу з експлуатації такої системи охолодження зводиться до мінімуму. Чому там ламатися? За фактом, нема чого.

3. Ноутбук із пасивним охолодженням збирає менше пилу всередині корпусу. Адже класична система охолодження засмоктує повітря з одного боку та випускає з іншого. Схема без кулера не заганяє повітря, яке може містити частинки пилу та бруду, всередину пристрою.

4. Вища автономність пристрою — адже роботи кулерів потрібна електрична енергія. Швидше за все, такий лептоп матиме процесор з індексом U (енергозбереження), що робить такий гаджет максимально автономним.

Але там, де є плюси, завжди знайдуться мінуси. Поговоримо про них.

1. Ноутбук із пасивним охолодженням не може бути дуже потужним . Як правило, це бюджетні або середньобюджетні моделі з не дуже потужним CPU та без дискретного відеоадаптера. Як вже написано вище, CPU, швидше за все, з індексом U і працюватиме на невеликій частоті. Але для документів та інтернету такий лептоп підійде.

2. Є ймовірність перегріву , особливо якщо лептоп використовується на жарі або в умовах температури вище за кімнатну. Усередині немає вентилятора, який би розганяв потоки повітря. Траплялися випадки, коли ноутбук виходив з ладу від перегріву.

3. Пристрій може сильно нагріватись , але працювати в межах норми. Якщо таке трапляється і завдає користувачеві дискомфорту, то бажано придбати активну охолодну підставку. І слухати її галас!

Чи варто купувати такий лептоп?

Для звичайного використання такий ноутбук цілком підходить. Головний його плюс – відсутність будь-якого галасу. Звичайний ноутбук може включати свої кулери, навіть якщо ви друкуєте документ або дивитеся фільм. Але треба розуміти, що надто високої продуктивності від такого пристрою не варто очікувати.

На жаль, виробники рідко вказують на те, що система охолодження пасивна – такий пристрій краще вибирати за відгуками реальних користувачів або за оглядами блогерів.

Ну а якщо у вас звичайний ноутбук, і він став сильно шуміти, то потрібно його почистити від пилу і бруду, щоб поліпшити ККД активної системи відведення тепла.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024