Статті

eSIM: майбутнє смартфонів

Share
Час читання: 4 хв.

На зорі виникнення мобільних телефонів сім-карток не існувало. Тоді номер телефону вшивався безпосередньо в пам’ять апарата, і змінити його не можна було: один телефон — один номер. На початку 1990-х носіями мобільних номерів стали сім-картки – пластикові прямокутники з чіпом, які можна зареєструвати у мобільній мережі. Сім-карти відкрили користувачам свободу вибору: пластикову «симку» можна було переставляти з одного телефону в інший, а ще можна змінити номер телефону або поміняти оператора.

Перші сім-карти були досить великими, розміром із сучасну банківську карту. Потім почалася еволюція розмірів сім-карт: в 1996 році з’явилася Mini-SIM, що вже значно зменшилася, розміром 25×15 мм. Саме її ми вважаємо сім-картою «звичайного» розміру. У 2003 році світло побачила Micro-SIM розміром 15×12 мм, а в 2012 році вийшла найменша на сьогоднішній день Nano-SIM, її габарити – всього 12,3×8,8 мм.

І ось, 2016 року, коли зменшувати карти було вже просто нікуди, з’явилася технологія eSIM.

Що це таке? Як працює «сим-карта без сім-карти?» Які у eSIM плюси та мінуси?

Розбираємо найпопулярніші питання щодо eSIM у цій статті.

Що таке eSIM?

eSIM – це цифровий аналог звичайної пластикової сім-карти. Фактично, це вбудована в смартфон мікросхема, яка зберігає дані користувача для ідентифікації в мобільній мережі. Різниця з пластиковою сім-картою в тому, що вся інформація знаходиться у віртуальному просторі, а значить її будь-якої миті можна змінити: поміняти оператора, тариф, номер.

За промовчанням eSIM не має оператора зв’язку або номера телефону. Тобто віртуальною сім-картою можна взагалі не користуватись, якщо у вас немає такого бажання.

А якщо активувати eSIM все ж таки захочеться, зробити це можна онлайн, прямо з дому: на сайті мобільного оператора, через програму або за допомогою USSD-команд.

За eSIM можна закріпити відразу кілька мобільних тарифів різних операторів, а також активувати та відключати їх у зручний для себе час. При цьому віртуальна карта дозволяє використовувати два активні номери одночасно.

Дзвонять через eSIM так само, як і через звичайну сім-карту, жодної різниці немає. Усі великі російські оператори підтримують технологію, і за кордоном вона теж у ході.

До речі, в подорожах за кордон eSIM – справжній порятунок: просто оформіть тариф від місцевого оператора онлайн та користуйтеся послугами зв’язку відразу ж після приїзду до нової країни.

Які смартфони підтримують eSIM?

Якщо ви вибираєте новий смартфон, дізнатися, чи він підтримує eSIM, можна в характеристиках пристрою.

Відразу обмовимося, що в Китаї впровадження eSIM поки що під забороною, відповідно в смартфонах від китайських брендів електронних сім-карток, як правило, немає.

Але буквально минулого місяця вийшов перший глобальний смартфон Xiaomi із підтримкою eSIM – Xiaomi 12T Pro. Тож, можливо, незабаром ситуація з китайськими гаджетами зміниться.

Ось список популярних моделей смартфонів, у яких eSIM є:

iPhone: XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE 2020, 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max, 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max.

Samsung Galaxy: S20, S20+, Note 20, Note 20 Ultra, S20 Ultra, S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Z Fold, Z Flip, Z Fold2, Z Flip3 5G, Z Fold3 5G, Z Fold4, Z Flip4, S22, S22+ , S22 Ultra.

Google Pixel: 3, 3 XL, 3a, 3a XL, 4, 4 XL, 4a, 4a XL, 4a + 5G, 5, 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro.

Щоб дізнатися, чи підтримує ваш смартфон eSIM, зайдіть у «Налаштування». На iPhone вам знадобиться розділ «Стільниковий зв’язок»: якщо в меню є пункт «Додати стільниковий тариф», значить смартфон підтримує eSIM.

У смартфонах на Android потрібен пункт “Бездротовий зв’язок” в “Налаштуваннях”, а потім “Диспетчер SIM-карт”. Якщо у списку меню є пункти «eSIM» або «Додати SIM-карту», ​​пристрій підтримує електронну сім-карту.

Яку кількість профілів eSIM можна встановити у смартфоні?

Точної інформації щодо цього немає. Виробники смартфонів не встановлюють обмеження кількості профілів eSIM у пристроях. Але такі обмеження, як правило, мають оператори стільникового зв’язку. Більшість мобільних операторів дозволяють встановити до п’яти профілів eSIM.

Плюси та мінуси eSIM

еSIM – явище порівняно нове, тому недоліки таких носіїв, звичайно, є.

Наприклад, дані з eSIM можуть зазнати злому, як і будь-яка інформація, що зберігається в «хмарі».

Ще один недолік eSIM – їхнє повільне впровадження в мобільні гаджети. Зараз eSIM зустрічаються лише у флагманських моделях смартфонів і лише у частини виробників.

Але плюсів у eSIM все ж таки більше. Світ технологій розвивається, і цифрові носії інформації стрімко набирають популярності. Люди із задоволенням відмовляються від готівки на користь банківських карт, а про карти з радістю забувають завдяки модулю NFC у смартфонах.

Швидше за все, з поширенням eSIM користувачі легко вибиратимуть саме електронні сім-картки.

Це зручно:

• для eSIM не потрібен окремий слот – чіп вбудований у смартфон на етапі виробництва та не займає місця;

• не потрібно переставляти карти, щоб змінити номер, тариф чи оператора – всі маніпуляції можна здійснити онлайн;

• за однією eSIM можна закріпити кілька номерів телефонів;

• eSIM не можна втратити або зламати. Хіба що разом із смартфоном. Але й у цьому випадку eSIM можна перевипустити із збереженням номера.

Деякі технічні гіганти вже зараз роблять серйозну ставку на eSIM. Наприклад, в американській версії смартфонів лінійки iPhone 14 слотів для фізичних сім-карток просто немає, флагмани підтримують тільки eSIM.

А оскільки Apple часто ставить тренди в індустрії цифрової техніки, не виключено, що скоро й інші виробники почнуть випускати смартфони без слотів для сім-карт.

За eSIM – майбутнє смартфонів та іншої мобільної техніки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: eSIM
  • Останні записи

    Топ-10 найкращих недорогих смартфонів 2024 року

    На сайті iTechua.com було представлено рейтинг десяти найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, що потрапляють до…

    21.12.2024

    Попередній перелік iPhone, що оновляться до iOS 19

    Портал iPhoneSoft, відомий своїми точними інсайдами щодо майбутніх оновлень для гаджетів Apple, поділився інформацією про…

    21.12.2024

    GPT-5 Orion від OpenAI під питанням: висока вартість і брак даних гальмують прогрес

    OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…

    21.12.2024

    Microsoft дозволить іншим компаніям створювати Xbox

    Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…

    21.12.2024

    WhatsApp переміг у справі про незаконне стеження через Pegasus

    Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…

    21.12.2024

    HyperOS 2 офіційно доступна: кому з власників Xiaomi, Redmi і Poco чекати оновлення

    Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…

    21.12.2024