Деякі смартфони досі випускаються із вбудованим ІЧ-портом. Розкажемо, навіщо він потрібен у 2022 році, і варто звертати увагу на його наявність при покупці смартфона.
Інфрачервоний порт у мобільних пристроях є невеликою лампочкою, вбудованою в корпус. Якщо раніше цей випромінювач використовувався передачі даних (зображень, мелодій тощо.) між двома телефонами з допомогою інфрачервоного випромінювання, то згодом з’явилися зручніші способи обміну інформацією — інтернет, Bluetooth, Wi-Fi.
В результаті основна функція ІЧ-порту змінилася — він більше не працює на прийом, але все ще випромінює інфрачервоне світло. За рахунок цього за його допомогою можна керувати будь-якою побутовою технікою в будинку, для роботи якого потрібний пульт. Простими словами, смартфон з ІЧ-портом може замінити пульт дистанційного керування практично від будь-якого пристрою: телевізора, приставки, кондиціонера, розумних гаджетів (робота-пилососа, холодильника, камери, колонки) і т.і.
Головні вимоги для роботи смартфона в ролі пульта – відсутність перешкод та невелика відстань між телефоном та технікою. В іншому, діяти потрібно так само, як і зі звичайним пультом – направити телефон у бік техніки тією стороною, де розташований випромінювач (найчастіше верхньою гранню смартфона).
Використання смартфона з ІЧ-портом значно полегшить життя власникам кількох пристроїв із дистанційним керуванням:
Для керування технікою за допомогою смартфона з ІЧ-портом знадобиться спеціалізована програма. Більшість брендів, які займаються виробництвом пристроїв із інфрачервоним випромінювачем, розробляють власні програми. Наприклад, у Xiaomi є встановлений додаток “Мій пульт”, а на смартфонах Huawei доступна програма “Smart Controller”. Є й універсальні програми, які можна завантажити в Google Play (пошук за фразою “пульт керування”).
Незважаючи на зручність, яку користувачі цінують у смартфонах з ІЧ-портом, виробників таких пристроїв небагато. Більшість компаній відмовилися від розробки смартфонів з інфрачервоним випромінювачем через ускладнення збирання та підвищення кінцевої вартості гаджета. В результаті виробництвом телефонів з ІЧ-портом займаються переважно китайські бренди: Huawei, Honor, Xiaomi, Meizu.
Тим не менш, перераховані компанії оснащують ІЧ-портом як бюджетні моделі, так і топові смартфони з значними характеристиками. Тому навіть серед обмеженої кількості виробників користувачі можуть вибрати пристрій, що підходить їм як за параметрами, так і бюджетом. Дізнатися про те, чи є на смартфоні ІЧ-порт можна з технічних характеристик, які вказані на сайтах інтернет-магазинів, а також на офіційній сторінці моделі на сайті виробника.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…