Статті

Названо 7 причин, чому не варто купувати Xbox Series X/S

Share
Час читання: 4 хв.

Ніколи ще не було найкращого часу, щоб бути геймером. Великі та малі студії постійно випускають дивовижні ігри, розширюючи межі того, чим може бути відеогра. Але де краще грати в ці ігри? Можливо, на Xbox Series X/S від Microsoft?

Якщо ви збираєтеся витратити свої гроші на Xbox Series X/S , можливо, вам варто подумати ще раз. Хоча це, безперечно, потужна машина, можливо, ця консоль не для вас. Або принаймні варто трохи почекати.

Ось всі причини, з яких ви можете переглянути своє рішення про покупку Xbox Series X/S .

1. Відсутність консольних ексклюзивів

Компанія Microsoft не розпочинала своє життя як компанія з виробництва відеоігор. Швидше за все, ваше перше знайомство з Microsoft відбулося через її операційну систему Windows, яка не втрачає своєї актуальності й досі. Якщо ви хочете грати на комп’ютері, ви використовуєте Windows – підтримка ігор для інших систем, таких як Mac або Linux є великою рідкістю.

Протягом деякого часу підтримка ігор для PC від Microsoft зі своїх студій була слабкою, оскільки компанія зосередилася на консолі Xbox. Думка про Games for Windows Live (ігровий клієнт та DRM-сервіс в одній особі) викликає у багатьох посттравматичний стрес. На щастя, зараз ситуація змінилася. Це тому, що кожна гра Microsoft виходить на Xbox та PC одночасно, що просто чудово.

Але постає питання: навіщо купувати Xbox? Ігровий PC завжди буде потужнішим, ніж Xbox. Ви можете грати в ті самі ігри і використовувати Xbox Game Pass разом з фірмовим контролером Xbox, якщо захочете. Все це і гнучкість, що забезпечує ігровий PC.

Однак ігровий настільний комп’ютер має свої недоліки — він коштуватиме дорожче, щоб зрівнятися за потужністю з Xbox, а технічний бар’єр для входу вище.

2. Власне сховище, що розширюється.

Внутрішня пам’ять Xbox Series S складає 512 GB, а Series X – 1 TB (реальна пам’ять менша, оскільки частина її зарезервована для системи). В обох консолях використовується той самий блискавичний твердотільний накопичувач, розроблений спеціально для консолі Microsoft.

Однак ви, швидше за все, виявите, що заповнюєте накопичувач у найкоротші терміни навіть на більш ємному 1 TB, оскільки багато сучасних ігор займають величезний обсяг пам’яті.

На PS5 можна просто розширити обсяг пам’яті. Ви навіть можете додати твердотільний накопичувач M.2у PS5. На Xbox все інакше. Доводиться використовувати фірмову карту розширення Seagate. Хоча для старих ігор можна використовувати інші зовнішні накопичувачі, а для ігор, оптимізованих для Xbox Series X/S , необхідно використовувати пристрій Seagate.

Хоча Microsoft стверджує, що інші виробники згодом випустять свої власні версії, цього поки не сталося, що означає, що ви застрягли з дорогим накопичувачем Seagate.

3. Консоль не підтримує VR

Хоча віртуальна реальність все ще залишається нішевим способом грати в ігри, вона набирає обертів. У світі VR з’являється безліч відмінних інновацій та захоплюючих проектів. Але ви не зможете грати в них на Xbox Series X/S .

За словами боса Xbox Філа Спенсера, він вважає, що компанії краще зосередитися на програмному забезпеченні, тому що в довгостроковій перспективі воно краще масштабуватиметься. У минулому він називав VR «ізолюючим».

Sony дотримується зовсім іншого підходу, готуючи до виходу PlayStation VR2, демонструючи свою прихильність до світу VR. Sony навіть створює ексклюзивні VR-ігри зі своїх найкращих франшиз, таких як Horizon Call of the Mountain.

4. На інших консолях є кращі ігри

Це спірне питання, яке в кінцевому підсумку зводиться до особистих уподобань, але багато хто погодиться, що у Sony і Nintendo кращі франшизи від внутрішніх студій. Якщо ви можете дозволити собі тільки одну консоль, можливо вам краще вибрати PS5 або Switch.

Такі серії ігор, як Spider-Man, Ratchet and Clank, The Last of Us, Uncharted і Horizon , можна грати тільки на PlayStation (хоча деякі з них пізніше виходять на ПК). Nintendo є батьківщиною таких культових ігор, як The Legend of Zelda, Mario, Animal Crossing та Xenoblade .

Як уже говорилося, Xbox не має ексклюзивних ігор, але такі франшизи, як Gears of War і Halo , вже не такі привабливі, як раніше.

Тим не менш, згодом, у міру розвитку консолей поточного покоління, чаша терезів може легко схилитися на інший бік. Microsoft придбала Activision і багато інших талановитих розробників і, безперечно, створить солідний арсенал.

5. Потужність Xbox Series S недостатня

Консоль від Microsoft випускається у двох варіантах: Xbox Series S та Xbox Series X. Можна подумати, що між ними не так багато відмінностей, адже у Sony теж є дві версії PS5, які технічно ідентичні, за винятком дисковода.

Однак з Xbox Series X/S все інакше. Якщо ви можете дозволити собі тільки Series S , ви, швидше за все, будете розчаровані. У неї менше оперативної пам’яті та сховища, ніж у Series XВона може відтворювати не більше 1440p, а не 4K, процесор працює повільніше, і на ній можна грати тільки в цифрові ігри. Коротше кажучи, це урізана консоль, а не справжня консоль нового покоління, яку ви хочете отримати.

6. Контролеру не вистачає інновацій

Контролер Xbox є досить якісним, тому Microsoft не стала сильно змінювати його для Xbox Series X/S . Однак він отримав деякі покращення порівняно зі своїм попередником — його приємніше тримати в руках, у нього текстуровані тригери та якісніший d-pad.

Хоча це не є ультимативним фактором, деякі інновації були б бажані зробити контролер особливим. Якщо порівняти його з контролером DualSense від Sony, який має сенсорну панель, тактильний зворотний зв’язок та вбудований мікрофон, бездротовий контролер Xbox здається трохи застарілим.

7. Очікування наступної ітерації

Xbox One вийшла у 2013 році. Через три роки з’явилася Xbox One S, більш витончена і потужна консоль. Якщо у вас була оригінальна консоль, ви залишалися з більш громіздкою і застарілою технікою, або платили повну ціну за оновлення.

Те ж саме станеться і з Xbox Series X/S – так само роблять і інші виробники консолей, такі як Sony і Nintendo . Microsoft знайде спосіб зробити консоль меншою, можливо, в різних кольорах. Терпіння окупається.

Тож чи варто купувати Xbox Series X/S?

Хоча для деяких людей ці питання можуть здатися важливими, можливо, для вас вони не мають жодного значення. Якщо це так, то чудово. Xbox Series X/S — потужна машина, і згодом вона стане лише кращою. Нехай попереду у вас буде багато годин щасливих ігор, на чому ви не грали б.

Всім іншим час задуматися про те, що стане вашим наступним ігровим будинком – PS5, Nintendo Switch або потужний PC.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Ого, Соні вже і на нашому ринку замовні статті робить)
    12/10 що адмін не пропустить цей коментар.

    • Це просто думка, і вона ні у чому Вас не переконує. І ми дуже любимо Playstation.)

  • Нічого толкового не прочитав, статтю писав sonyboy. Хоча здорова критика не завадить. На разі немає гідної заміни хбох s. На ПС 5 треба викинути гроші і після також купувати дорогі ігри. PS+ повний шлак. Нінтендо gavno, 30фпс це дуже прикро, також там немає ігор (ds remastered в 30fps.... Bruh)

  • "ми дуже любимо playstation, тому напишемо обсиральну статтю про Xbox". ж - журналістика....

  • А, да? То есть Gears of War это не эксклюзив xbox?

  • Цікаво, шо стаття написана на наступний день, коли Тодд Ґовард заявив про ексклюзивність ігр Беседки (а скоріш за все і всієї зенімакс) для ХВОХ. "Ви всьо не понімаєтє. Соні ета другое" - вся соль статті.

  • Як власник xbox series s, скажу так - якщо ви бомж то беріть його (але про це пожалкуєте 10 разів), якщо ж є трохи терпіння візьміть щось адекватне. Автор статті написав не про всі "нюанси" series s, є ще кілька. Наприклад батарейки в геймпаді, вони розряджаються за тиждень, акумулятори (якшо докупити) і того швидше. Графіка в іграх, а особливо в новинках, по типу Plague Tale Requiem (єдина гра в гівнопасі яка на шось претендує) дуже порізана, видно що навіть в full hd консоль новинки не тягне (і це при 30фпс). Сама підписка можливо комусь і може здатися дуже вигідною, але ви там не знайдете актуальних AAA ігор, лише онлайн 90% якого складають ігри EA та Besethda, підписка ЕА, до речі, доступна на всіх платформах. Sekiro, Elden Ring, Cyberpunk, Witcher і тд. - це все не про користувача хбох, бо в підписці немає, а купувати електронні версії за ціною консолі якось не весело. На плойці в пс+ хоча б є гідні аналоги по типу rdr2 чи ghost of tsushima, а на xbox підписка дає ігри які в стімі по акції скидають за 100грн.
    Якщо є бажання купити xbox series s, то краще подумати кілька разів навіщо він вам.

    • Як власник xbox series S, скажу так - з акумуляторами 1. 2300 мАг тримає тиждень без напрягу, 2. ГРАФЄКА в іграх - якщо ви в принципі очікуєте від консолей фпс і ртх то вас шкода 3. Підписка - якщо вас не цікавлять культові ігри бесідки, EA, ubisoft, майбутнього сподіваюсь сталкеру, форзи, також в майбутньому можливо ігр бліззард і в принципі ціни в 80 грн місяць то дійсно геймпас не потрібен 4. Ігри по ціні консолі Witcher 3 GOTy- банка пива, Кіберпанк - ціна коньяку за 300 грн з атб, Оооо ПС+ додав аніверсарі скайрім яке чудо)) Якщо ви ніколи не мали консолі беріть і не думайте, а якщо маєте то нащо питаєте:)

  • Круто, коли автор не розбирається і пише статті.

    На хбокс можна підключити любий зовнішній жд/ссд від юсб 3.0.

    Буде працювати, як сховище для ігор.
    Так зробив на своєму хбоксі.

  • Розумні люди вже давно все вирішили, а люди по новій винаходять велосипед.
    Для вибору консолі є проста схема.
    1 Якщо є топовий пк, то ринок іксбокс ігор уже доступний, добираємо плойку.
    2 Слабкий пк то беремо іксбокс + іксбокс гейм пасс.

  • Володію хbox s вже рік. Коротке ревью:
    1.Підписка гейм пасс - однозначно лайк, за рік не було такого щоб я не знав в що пограти.Топові ігри також в підписці були і є(для прикладу нещодавно відкрили доступ до батли 2042). Ціна на підписку копійочна
    2.Графіка в іграх нормальна, в приниці за ці гроші іншого не знайти
    3. Ігри в магазині коштують не кінських грошей
    4. Є мінус в недостатній кількості пам‘яті(максимально на консоль можна завантажити 3-4 ААА гри), але це вирішується підключенням диску (не від Сіагейт, а звичайного недорогого) і перекиданням на нього ігор в які зараз не граєш(процес займає 5хв)
    5. Ще один мінус це відсутність нашого регіону, але я думаю це питання часу, оскільки українська вже з‘явилась в меню та самій консолі.

    Для людей які вміють рахувати гроші і не женуться за ультра графікою- рекомендую.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xbox
  • Останні записи

    ШІ, що розмірковує вголос: Google анонсувала нову модель

    Компанія Google представила нову експериментальну модель штучного інтелекту Gemini 2.0 Flash Thinking, яка, ймовірно, стане…

    20.12.2024

    Флагман Galaxy S25 Ultra буде доступний у різних конфігураціях

    Покупцям Samsung Galaxy S25 Ultra буде запропоновано флагманський смартфон у кількох колірних варіантах, про що…

    20.12.2024

    5 корисних функцій Android для захисту акумулятора і збільшення часу роботи

    Автономність та довговічність смартфона — це дійсно важливі фактори. Але з часом будь-який телефон починає…

    20.12.2024

    Google висміює Apple у новій різдвяній рекламі Pixel

    За старою і недоброю традицією Google продовжує пасивно-агресивно знущатися над iPhone, але цього разу щось…

    20.12.2024

    Як зробити Windows 11 швидшим: перевірені методи оптимізації

    У публікації на сайті ZDNet фахівці видання представили низку рекомендацій, спрямованих на підвищення швидкості роботи…

    20.12.2024

    “Сонік 4” вже підтверджений, хоча “Сонік 3” ще не вийшов

    Комедійний бойовик Sonic the Hedgehog 3 ("Сонік 3 в кіно" в російській адаптації) ще не…

    20.12.2024