При визначенні найкращого антивіруса тестувалося близько 20 програм. Серед них є платний та умовно безкоштовний софт. ПЗ перевірялося на наявність уразливостей та стійкість до нових загроз.
Для оцінки використовувалися чотири базові вимоги:
Також враховувалися помилкові спрацьовування, дод. функції, вартість, продуктивність, підтримка пристроїв. Підсумковий рейтинг сформувався в такий спосіб.
1. Bitdefender
Не підходить для слабких ПК через вплив на швидкодію системи, але добре виявляє загрози. Має чудовий функціонал з батьківським контролем, менеджером паролів і т. і. Антивірус має зручний інтерфейс, а в розширеному пакеті є хороший безлімітний VPN. Серед недоліків вирізняється відсутність шифрування даних.
2. Norton
Свіжі версії показують мінімальне навантаження на системи та надійний захист. ПЗ забезпечує абсолютну приватність даних, має функцію резервного копіювання та VPN без обмежень щодо трафіку. При цьому програма належить до найдорожчих.
3. McAfee
Антивірус демонструє гарний захист та високий рівень конфіденційності. Його фішками є приємний інтерфейс та сучасний ідентифікатор шкідливого ПЗ. Але програма сильно навантажує систему, а за відсутності автооновлення відключає частину функцій.
4. Avast
Непоганий антивірус з мінімальною ціною та зручним інтерфейсом. Його вплив на продуктивність «заліза» майже непомітний. Але враження псує «вшиту» пропозицію щодо інсталяції браузера Chrome і безліч налаштувань в режимі інтелектуального сканування.
5. Avira
ПЗ забезпечує непоганий рівень безпеки, має функцію зміни пріоритетів при розподілі потужності заліза. Топові пакети тут запропоновані за доступною ціною, хоча початкових явно недостатньо функцій. Наприклад, у версії «free» не можна працювати із запущеним VPN.
6. Windows Defender
Софт від розробника ОС. Характеризується зручністю, ненав’язливістю та гідним захистом. Частина функцій прив’язана до ПЗ Microsoft, тому користувачі інших програм при використанні антивірусу зіткнуться з певними труднощами.
7. Trend Micro
Софт має один з найзручніших браузерів, який відмінно підходить для інтернет-шопінгу. За нормального рівня безпеки дозволяє перевіряти сайти на наявність програм, що збирають персональну інформацію. Серед мінусів виділяються сильне навантаження на систему під час перевірки та часті помилкові спрацьовування.
8. TotalAV
Творці програми запропонували низку інструментів щодо її оптимізації. Також вони продумали інтерфейс та забезпечили достатній для середньостатистичного користувача захист. Софт не завжди виявляє нові віруси, а в топовій версії він має обмеження за кількістю підключених пристроїв (максимум шість).
9. AVG
Є вбудований “шредер” навіть у безкоштовному пакеті. Для максимальної зручності можна налаштувати сканування, хоча при повній перевірці доведеться запастися терпінням – процес триває дуже довго. Рівень захисту та функціонал навряд чи не влаштує сучасних користувачів, але підійде при звичайній експлуатації ПК.
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…