Згідно з результатами новітнього дослідження, проведеного компанією TrendForce, рівень поширеності смартфонів з OLED-дисплеями всіх типів наступного року зросте до 50,8% з 47,7% у поточному. Виходить, кожен другий смартфон буде оснащений OLED. До 2026 року цей показник досягне 60%.
Відколи Apple почала використовувати OLED у своїх iPhone, а сталося це в iPhone X у 2017 році, інші бренди почали все активніше використовувати аналогічні екрани у своїх моделях. На сьогоднішній день всі iPhone основних серій оснащуються OLED, і тільки iPhone SE ще отримують LCD. У Samsung панелями OLED оснащується половина пропонованих моделей смартфонів, а китайські вендори на кшталт Xiaomi, Oppo та Vivo збільшили кількість моделей з OLED-панелями до 30-40%. Загалом більшість провідних брендів смартфонів використовують OLED все частіше — такі екрани з’являються не тільки у флагманах і смартфонах середнього рівня, але навіть у досить бюджетних моделях.
У TrendForce наголошують, що китайські виробники смартфонів раніше розширювали впровадження гнучких OLED-панелей не надто активно з двох причин. По-перше, Samsung Display – єдиний постачальник жорстких OLED-панелей для смартфонів, що продавала їх китайському бізнесу за вигідними цінами. По-друге, китайські вендори не були впевнені, що їхні покупці готові купувати смартфони з гнучкими дисплеями, оскільки обходяться дорожче.
Коли 2021 року виник дефіцит жорстких OLED-панелей, у китайських виробників не виявилося альтернативних постачальників. Вивчивши урок, китайські бренди поєднали зусилля з основними виробниками OLED-панелей у Піднебесній для розробки та випуску бюджетних гнучких панелей, які згодом будуть порівнянними за ціною із жорсткими варіантами. За деякими даними, це не тільки допоможе уникнути залежності від Samsung Display – планується інтегрувати гнучкі панелі навіть у смартфони середнього рівня. Також це дозволить підтримати державний курс на локалізацію виробництва у Китаї та допоможе місцевим виробникам панелей.
За даними TrendForce, в 2022 році постачання смартфонів, які все оснащуються гнучкими OLED-панелями, складуть 12,8 млн екземплярів або 1,1% від загального ринку смартфонів. Samsung поки що є в цьому сегменті абсолютним лідером, на компанію припадає 80% гнучких смартфонів у світі – серій Galaxy Flip і Fold. Власні гнучкі моделі випустили також і китайські компанії, включаючи Huawei, Xiaomi, Oppo та Vivo. Хоча новинки були загалом прийняті покупцями, їх продажі на ринках за межами Китаю навряд чи можна назвати великими. У TrendForce прогнозують, що продаж гнучких смартфонів вже в 2023 році досягне 18,5 млн екземплярів, а їх частка на ринку зросте до 1,5%.
У TrendForce вважають, що поширеність OLED-панелей на ринку гаджетів продовжить стабільно зростати у 2023 році. Цьому сприятимуть випуск гнучких смартфонів різними вендорами, так і поява на ринку дешевих OLED-панелей. Навпаки, попит на LTPS LCD-панелі дещо впаде через спад, що очікується, на ринку смартфонів в цілому. Надмірні виробничі потужності для LTPS LCD будуть використовуватися для інших сегментів — ринку автомобільних дисплеїв, дисплеїв для промислового та IT-обладнання. Іншими словами, виробники LCD все більше уникатимуть співпраці з виробниками смартфонів.
На нещодавній нараді з головою ради директорів TSMC СіСі Веєм Ілон Маск озвучив свої амбітні…
Дизайн iPhone 17 Air значно відрізнятиметься від зовнішнього вигляду інших смартфонів серії, але це не…
Samsung щойно випустила другу бета-версію One UI 7 на базі Android 15, а користувачі вже…
Портал Tom's Hardware звернув увагу на проблему із забезпеченням конфіденційності функцією Recall, що робить скріншоти…
У січні Xiaomi представить механічну клавіатуру MK 71 Pro, яка отримає 71-клавішний формат, ручку, що…
Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…