У процесі експлуатації смартфона ви можете помітити, що на екрані з’явився значок VoLTE. Зазвичай він розташований неподалік інших іконок, що показують якість прийому сигналу , час і заряд акумулятора. Якщо з іншими логотипами все більш-менш ясно, інформація про те, що означає значок VoLTE, для багатьох залишається загадкою. Давайте розбиратися, чому ця іконка з’являється в рядку стану Андроїд , чи варто її позбуватися, і, якщо — так, то як це зробити.
Взагалі, залежно від використовуваних інтерфейсів у рядку стану можуть відображатися різні іконки. Напис VoLTE свідчить про те, що на телефоні увімкнена та працює однойменна функція.
Як правило, вона активована за умовчанням і не потребує додаткового налаштування. Проте в одних користувачів є значок, а в інших немає. Справа в тому, що функція VoLTE безпосередньо пов’язана з оператором стільникового зв’язку. Часом її активації в налаштуваннях недостатньо для відображення іконки у рядку стану на телефоні. Через що так відбувається — дізнаєтесь далі.
Говорячи про те, що означає VoLTE , потрібно почати з трьох останніх літер у цій абревіатурі – LTE. Їх можна розшифрувати як Long-Term Evolution, що у перекладі означає «довготривалий розвиток». LTE – це один із стандартів мереж четвертого покоління 4G.
Vo – скорочення від Voice over (голос по). Таким чином, VoLTE – це технологія передачі голосу по LTE , яка з’явилася в епоху розвитку 4G. Вона передає голос як потік даних, що робить звук чіткішим, але при цьому витрачається пакет хвилин, а не трафік. Плюс до всього без VoLTE не можна використовувати 4G під час дзвінка: мережа автоматично перемикається на 3G або 2G залежно від якості покриття. Отже, плюси передачі голосу по LTE очевидні.
Технологія підтримується більшістю операторів стільникового зв’язку. VoLTE є у МТС, Мегафон, білайн, Tele2 та Мотив. Передача голосу по LTE входить до базового пакета послуг, а за її використання не стягується абонентська плата. При цьому, як я вже зазначив раніше, у когось є значок VoLTE на екрані телефону , а у когось немає. Ось 4 причини такої розбіжності:
До речі, не варто плутати VoLTE та VoWiFi. Це дві схожі, але таки різні технології. Так що рекомендую окремо познайомитися з VoWiFi, ну а ми переходимо до, можливо, найголовнішої частини нашого матеріалу – як включити VoLTE .
Перш ніж активувати функцію, переконайтеся, що ваш смартфон підтримує VoLTE . Це всі моделі, які працюють у мережі 4G, а тому можете сміливо ставити першу галочку у своєму уявному блокноті. Друга умова — наявність SIM-картки з VoLTE або eSIM. Тут теж все просто: будь-яка Сімка з 4G від оператора, що надає доступ до VoLTE, підтримує передачу звуку по LTE. Якщо ви досі користуєтеся 3G – поміняйте SIM-карту , звернувшись до офісу компанії, послугами зв’язку якої ви користуєтеся. Це швидко та безкоштовно, але не забудьте паспорт.
А ось тепер із чистою совістю розповідаю, як включити VoLTE на телефоні:
Якщо я заговорив про Xiaomi, то варто також сказати, що на деяких пристроях цього виробника для включення VoLTE потрібно трохи потанцювати з бубном, а саме:
Звичайно, не можна оминути питання, як прибрати VoLTE на телефоні. Якщо ви читали попередні пункти матеріалу, то знаєте відповідь. Для всіх інших повторю:
Вимикати VoLTE на телефоні є сенс лише в тому випадку, якщо ваш населений пункт не входить до зони покриття технології передачі голосу по LTE. Але навіть у такій ситуації я рекомендував би залишити опцію активною. Вона ніяк не позначається на автономності смартфона, а її підключення та використання не потребує додаткових витрат.
Apple почала виступати в суді з приводу антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти Google, прагнучи…
Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…
У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…
Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…
Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…
Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…
View Comments
Отакої! Стаття просто взята з російського ресурсу і опублікована, ніби так і треба. Хоч би назви операторів та географічні назви поміняли. Не лінуйтеся.