Статті

Чому небезпечно завантажувати .apk файли на Android-смартфон з невідомих джерел

Share
Час читання: 2 хв.

Головне правило безпеки для будь-якого Android смартфона – встановлювати програми тільки з офіційних магазинів. Справа в тому, що сучасна операційна система Android, в принципі, дуже надійно захищена. І головний вхід для шкідливих програм є саме встановлення програми. Дуже складно «заразити» смартфон якимось іншим способом – усі «дірки» та вразливості вже у далекому минулому.

Коли ви завантажуєте програму через офіційні магазини, то ризик зловити вірус ближче до нуля — перед тим, як у репозиторії магазину з’явиться програма, її ретельно перевіряють модератори. Перевірку також проводить і програма Play Market після встановлення – ризик встановити шкідливу програму дуже низький. Бувають ситуації, коли модератори пропускають шкідливі програми, але це трапляється дуже рідко.

Якщо програми з якихось причин немає в офіційних магазинах, розробник може запропонувати вам самостійну установку. Потрібно лише завантажити .apk-файл та натиснути на інсталяцію. Усередині такого файлу може бути все, що завгодно — будь-який шкідливий код. Адже його ніхто не перевіряє – користувач ставить такі додатки на свій страх та ризик.

У зв’язку з політикою Заходу стосовно нашої країни багато додатків зникли з офіційних магазинів. Це призводить до того, що необхідні нам програми доводиться завантажувати за посиланням. Наприклад, у Play Market недоступні програми кількох банків. Що робити? Завантажувати такі програми лише з офіційного сайту банку. Важливо дивитися, щоб сайт на 100% був офіційним, завжди залишається ризик заміни URL-адреси, що може призвести до грошових втрат.

Не варто забувати, що крім Google Play, є й альтернативні магазини додатків, наприклад, NashStore, RuStore, AppGallery та багато інших. У них ви також можете знайти свій улюблений софт, якого немає на основному маркеті.

Що робити, якщо вам все ж таки потрібно завантажити .apk-файл?

  1. Ретельно перевіряємо джерело. Завантажувати .apk-файли потрібно лише з офіційного сайту розробника. Дивимося, щоб URL-адреса не була фальшивою. Можна перевірити сайт, ввівши його адресу в пошукову систему. Не варто скористатися так званими софт-сайтами, краще завантажувати безпосередньо з ресурсу розробника.
  2. Шукаємо та читаємо відгуки про додаток. Тут важливо розуміти, що хороші відгуки можуть бути помилковими, як і негативні, які можуть бути написані на замовлення конкурентів.
  3. Бажано встановити на смартфон антивірусну програму, яка, можливо, допоможе вам упізнати шкідливий .apk-файл. Але не завжди – на 100% не можна довіряти антивірусному ПЗ.
  4. З обережністю давайте дозволи такому додатку. Ретельно аналізуйте необхідність надати той чи інший дозвіл. Наприклад, ви встановили гру, а навіщо їй доступ до SMS чи телефону? Нема чого.
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Android
  • Останні записи

    Microsoft назвала ігрові функції Windows 11, недоступні в Windows 10

    Microsoft опублікувала список ексклюзивних ігрових функцій Windows 11, щоб переконати користувачів оновитися з Windows 10.…

    20.12.2024

    ШІ, що розмірковує вголос: Google анонсувала нову модель

    Компанія Google представила нову експериментальну модель штучного інтелекту Gemini 2.0 Flash Thinking, яка, ймовірно, стане…

    20.12.2024

    Флагман Galaxy S25 Ultra буде доступний у різних конфігураціях

    Покупцям Samsung Galaxy S25 Ultra буде запропоновано флагманський смартфон у кількох колірних варіантах, про що…

    20.12.2024

    5 корисних функцій Android для захисту акумулятора і збільшення часу роботи

    Автономність та довговічність смартфона — це дійсно важливі фактори. Але з часом будь-який телефон починає…

    20.12.2024

    Google висміює Apple у новій різдвяній рекламі Pixel

    За старою і недоброю традицією Google продовжує пасивно-агресивно знущатися над iPhone, але цього разу щось…

    20.12.2024

    Як зробити Windows 11 швидшим: перевірені методи оптимізації

    У публікації на сайті ZDNet фахівці видання представили низку рекомендацій, спрямованих на підвищення швидкості роботи…

    20.12.2024