Статті

Як працюють смартфони із «рентгенівським» зором

Share

Ви, напевно, чули про телефони з «рентгенівським зором». Нещодавно на ринок вийшов пристрій «OnePlus8», який, як виявилося, дійсно має таку функцію.

Випуск смартфона

“OnePlus 8” був випущений як звичайний смартфон. У Китаї ця фірма відома як Hydrogen OS.

Незабаром після випуску було виявлено функцію «фотохромний режим». Коли її вмикають, у камери з’являється можливість показувати предмети через тканину, пластик та інші матеріали. Чари! Картинка виходила нечіткою, але все ж таки предмети було можна побачити.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Наприклад, камера могла розглянути тіло людини під одягом. Це спричинило шквал негативу від жінок. За ними почали активно підглядати, а це нікому не сподобається.

Фірма пообіцяла повністю вимкнути цю функцію. Але потім сказали, що можливість буде відключено лише у певних країнах світу. Потім функцію вимкнули. А потім знову повернули, але без можливості робити фотографії, що компрометують. У наступній моделі “OnePlus” такої функції вже не було.

Робота рентгенівської камери

У рентгенівській камері немає нічого, що було б спільного з рентгенівськими променями. Однак відомо, що безліч матеріалів, які для нас є непрозорими, можна побачити за допомогою інфрачервоної камери.

У камері завжди є фільтри, що допомагають отримати потрібний результат. В “OnePlus8” використовується фільтр Байєра, за допомогою якого картинка стає кольоровою. Застосовано також технологію, яку використовують під час зйомки в нічний час.

Такі технології використовують не лише у телефонах. Її також можуть застосовувати у різних спеціальних приладах. Наприклад, з допомогою такої можливості розглядають клітини, потоки атмосфери. Датчики, що працюють з інфрачервоним промінням, досить активно використовуються.

Чи були раніше такі телефони?

Так, телефони із «рентгенівським зором» були й раніше. Наприклад, телефони Sony 1998 року з можливістю нічної зйомки. Спеціально така функція не створювалася. Однак, користувачі змогли підібрати режими і при світлі сонця користувалися функцією «бачити крізь предмети».

Після телефонів Sony така функція мала фронтальна камера у «Xiaomi Mi8», «Poco F1», які були випущені в 2018 році. Ця технологія допомагала покращити розблокування за Face ID.

Чи використовуватимуться далі телефони з «рентгенівським зором»? Швидше за все, ні після такого скандалу. Краще використовувати цю технологію в науці та медицині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Оновлення Samsung Galaxy S25 Ultra розчарує користувачів

    У тому числі це означає і те, що Samsung доведеться шукати інші способи продовжити час…

    29.04.2024

    Анонсовано оновлення класичного Nokia 3210

    Компанія HMD Global підтвердила вихід поновлення класичної моделі кнопкового телефону Nokia 3210. Свіжу версію пристрою…

    29.04.2024

    Названо смартфони Samsung які більше не оновлюватимуться – список

    Samsung позбавляє підтримки майже 50 моделей Galaxy Видання Gizmochina опублікувало список смартфонів, які не будуть…

    29.04.2024

    Названі головні нововведення та особливості iOS 18

    Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував новий інсайдерський звіт, присвячений прошивці iOS 18, що готується до…

    29.04.2024

    Топ-2 помилки, які непомітно знищують батарею смартфона

    Щодня, використовуючи свої мобільні телефони для виконання різних завдань, здійснення дзвінків або просто читання новин,…

    29.04.2024

    Свідома диверсія: месенджер Telegram заблокував чат-боти СБУ, ГУР та Мінцифри для повідомлень про ворога

    Месенджер Telegram, який належить Павлу Дурову, ввечері 28 квітня несподівано та без попереджень заблокував низку…

    29.04.2024