Держспецзв’язку розповіла, як визначити, чи заражений ваш пристрій вірусом та чи можна самостійно видалити шкідливий софт із гаджету.
Віруси у смартфоні не просто негативно впливають на повноцінну роботу пристрою, а і становлять загрозу особистій, конфіденційній, фінансовій інформації, адже вона може стати доступною зловмисникам.
Насторожити має будь-яка нетипова поведінка гаджета. Головні симптоми:
Самостійно видалити шкідливий софт з пристрою можна кількома способами:
У телефоні за допомогою антивірусного застосунку
Переведіть пристрій у безпечний режим (або увімкніть режим польоту, відключіть інтернет-з’єднання). Перевірте пристрій вбудованим антивірусом, якщо такий є на телефоні, та видаліть всі знайдені загрози: Налаштування – Обслуговування пристрою – Захист пристрою – Сканувати телефон. Зауважимо, шлях може відрізнятися, залежно від моделі смартфону.
Якщо на телефоні немає вбудованого антивірусу, скористайтеся спеціальними антивірусними додатками. Не користуйтеся російськими програмами, довіряйте відомим розробникам та завантажуйте антивіруси тільки з офіційних магазинів чи вебсайтів розробників.
Видалити через комп’ютер
Якщо на смартфоні антивірусу немає, можна просканувати телефон комп’ютерним антивірусом.
Для цього підключіть телефон через USB до комп’ютера, далі запустіть сканування антивірусом підключених пристроїв.
Скинути смартфон до заводських налаштувань
Якщо видалити вірус перерахованими вище способами не виходить, скиньте систему до заводських налаштувань. Налаштування – Загальне керування – Скидання – Скинути систему до заводських налаштувань.
У цьому випадку, усі дані на смартфоні будуть видалені. Аби не втратити важливої інформації, не забувайте заздалегідь робити резервне копіювання даних.
Якщо не впевнені, що можете видалити вірус самостійно, краще зверніться до фахівців сервісного центру.
Користуйтеся надійними програмами-антивірусами, регулярно перевіряйте пристрій на наявність загроз.
Перелік відомих антивірусів, які викликають довіру в експертної спільноти, можна подивитись за посиланням .
Своєчасно встановлюйте оновлення пристроїв (оновлення для операційних систем, програм тощо). Це забезпечує підвищення рівня безпеки та усуває виявлені недоліки системи. Рекомендації щодо оновлень регулярно публікує Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA при Держспецзв’язку.
Завантажуйте на смартфон застосунки лише з офіційних магазинів додатків Play Market для Android та App Store для iOS, періодично перевіряйте їх перелік і дозволені доступи до даних. Видаляйте підозрілі додатки та програми, а також ті, яких ви не встановлювали особисто.
Не використовуйте зламаних версій платних програм, особливо – з російських торентів. Здебільшого вони містять вразливості. Якщо нема можливості купити софт – встановіть безоплатну альтернативу.
Відмовтесь від російських програм і сервісів.
Не завантажуйте файлів із невідомих джерел або від невідомих чи малознайомих відправників. Шкідливий код можуть містити навіть файли, які мають вигляд безпечних – наприклад, як файли форматів .docx, xlsx тощо. Якщо потрібно завантажити такий файл – перед відкриттям перевірте його антивірусом із попередньо оновленою версією вірусної бази.
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…
Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…
HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…