Статті

Як забезпечити себе надійним інтернетом на час відключення електроенергії — інструкція

Share
Час читання: < 1 хв.

Через постійні ракетні обстріли з боку окупантів мільйони українців вимушені залишатись тривалий час без електроенергії й інтернету. Але це не привід опускати руки, так як існує безліч способів, як вийти з ситуації

Раніше ми розповідали, як обрати генератор та портативні електростанції (павербанки) для дому, тепер розглянемо, у який спосіб залишитись з інтернетом.

Всього в українців є два джерела доступу до мережі: стаціонарний провідний (традиційно — оптоволокно), або мобільний (як правило 3G або 4G).

Роботу першого можна забезпечити, придбавши альтернативні джерела електроенергії, як то потужний павербанк. Але проблеми зі світлом глобальні — провайдери також залишаються без електропостачання. Тобто навіть якщо роутер буде працювати, це не гарантує, що доступ до інтернету залишиться.

Робота другого в умовах глобального відключення електроенергії також нерідко страждає. По-перше, інколи втрачається живлення мобільних веж. По-друге, мережа перенасичується бажаючими отримати мобільний інтернет.

У зв’язку з такою ситуацією, деякі експерти радять зробити ставку на посиленні сигналу мобільного зв’язку (навіть якщо від електромережі буде відключена одна вежа, залишається шанс зловити сигнал від іншої). Як це зробити:

  • придбати мобільний (GSM) роутер (це досить потужний пристрій, який працює від сім-карти мобільного оператора, роздаючи інтернет на підключені гаджети всередині будинку);
  • підключити спеціальну антену для якіснішого прийому сигналу від операторів;
  • забезпечити систему електроживленням (можна придбати навіть найдешевший портативний павербанк, необхідної потужності).

Якщо сигнал від оператора заслабкий, можна також купити репітер (або як його ще називають «повторювач», «ретранслятор», — пристрій для підсилення сигналу і збільшення відстані мережного з’єднання.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024