Чи є сенс збільшити обсяг оперативної пам’яті комп’ютера

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Якщо ваш комп’ютер трохи застарів (або спочатку має невеликий обсяг оперативної пам’яті), то згодом ви обов’язково поставите питання про його продуктивність.

Реклама

У принципі, збільшення обсягу оперативної пам’яті (RAM) – це дуже правильне рішення, але слід врахувати деякі важливі фактори, щоб збільшення оперативної пам’яті не стало марним.

Давайте розберемося з цими важливими факторами і постараємося зробити так, щоб збільшення обсягу оперативної пам’яті дало бажаний ефект і щоб оптимізація не призвела до марнування часу та грошей.

З кожним роком вимоги до оптимального обсягу оперативної пам’яті зростають: операційна система Windows постійно оновлюється та потребує дедалі більше ресурсів.

В даний час мінімальний обсяг оперативної пам’яті складає 4 ГБ — якщо у вас менше, то бажано збільшити обсяг оперативної пам’яті, щоб збільшити продуктивність вашого персонального комп’ютера.

Як зрозуміти, що не вистачає оперативної пам’яті?

Щоб зрозуміти, що оперативної пам’яті недостатньо відкрийте один або два браузери одночасно і відкрийте в них кілька вкладок, також відкрийте якийсь текстовий документ і одночасно увімкніть відтворення музичного файлу.

Тепер, у диспетчері завдань операційної системи, подивіться процентне завантаження оперативної пам’яті.

Для цього зайдіть в “диспетчер завдань”, відкрийте вкладку продуктивність та подивіться відсоток завантаження оперативної пам’яті.

Щоб зайти в диспетчер завдань для операційної системи Windows 10, наведіться на кнопку “Пуск”, що знаходиться зліва внизу екрана і натисніть праву кнопку миші. У списку потрібно вибрати вкладку “Диспетчер завдань”.

Приклад відсоткового завантаження оперативної пам’яті.

Я думаю, навряд чи варто говорити про те, що, наприклад, якщо відсоток завантаження оперативної пам’яті показує більше 80%, тобто пам’ять фактично повністю зайнята, у цьому випадку вам слід розглянути можливість збільшення обсягу оперативної пам’яті.

Якщо пам’ять використовується не більше 50%, тоді немає обов’язкової необхідності збільшувати обсяг оперативної пам’яті.

У цьому випадку збільшення обсягу оперативної пам’яті не дасть бажаного ефекту.

Якщо все ж таки спостерігається уповільнення у працездатності комп’ютера, то вам слід пошукати й інші причини, крім браку обсягу оперативної пам’яті, наприклад, це можуть бути:

  • пошкодження операційної системи (довгий час не змінювалася, не планувалася оптимізація),
  • віруси,
  • збої у роботі програм,
  • пошкодження жорсткого диска тощо.

Якщо ви все ж таки вирішили збільшити обсяг оперативної пам’яті, які плюси будуть у цього рішення:

  • Прискорення комп’ютера за рахунок збільшення обсягу доступної оперативної пам’яті з великою ймовірністю дозволить досягти таких ефектів:
  • Набагато швидше завантажуватиметься операційна система та активуватиметься персональний комп’ютер, що знаходиться в робочому стані;
  • Швидший запуск та робота в браузерах – швидше відкриваються нові вкладки;
  • Запуск кількох програм і водночас робота з кількома браузерами без втрати продуктивності;
  • Запуск та завершення роботи програми здійснюється з вищою швидкістю;
  • Комп’ютер буде вмикатися та вимикається значно швидше.
Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ