Уявіть: заряд акумулятора смартфона 17%, ви на вулиці, а за 30 хвилин — раптовий робочий дзвінок. Чи вистачить батареї до кінця зустрічі? Звісно! Тільки варто подбати про економію енергії наперед. Ось що можна зробити.
Екран – головний споживач енергії. Тимчасово зменште яскравість до мінімально зручної. Ще краще — увімкніть у налаштуваннях автоматичний режим, і смартфон оптимізуватиме підсвічування дисплея під освітлення навколо вас.
AMOLED-дисплеї сучасних смартфонів відображають лише кольорові ділянки картинки, а чорні пікселі при цьому просто не включаються. Це можна використовувати: вибираючи для заставки картинку з великими чорними ділянками, ви заощадите зарядку пристрою. До речі, «живі» шпалери, навпаки, швидше «витрачають» заряд: зображення, що рухаються, змушують активніше працювати екран і задіють процесор смартфона.
Наприклад, до 10 секунд. Цього часу зазвичай вистачає, щоб прочитати нове повідомлення. Чим швидше згасне екран, тим менше енергії витратить телефон.
Тимчасово вимкніть функцію Always on Display («Завжди на дисплеї»), яка при блоці не дає екрану вимкнутись повністю: на ньому залишаються дата, час, стан батареї або повідомлення з програм. На додаток можна змінити роздільну здатність екрана: нижче якість відображення контенту – стабільніший рівень заряду.
На акумулятор сильно впливає постійна передача даних мобільної мережі, однак ми розуміємо, що взяти та відключити мобільний інтернет, нехай і на якийсь час, готовий далеко не кожен. Тому радимо деактивувати функції, якими ви не користуєтеся тут і зараз, наприклад: Wi-Fi, Bluetooth та NFC. А ще варто вимкнути автоматичне оновлення програм, яке також поглинає заряд. За потреби апдейт можна провести вибірково у ручному режимі.
Серйозно: вібровиклик «з’їдає» чимало енергії, тож використовуйте його лише під час ділових зустрічей чи коли цього вимагають правила (ви любите театр?). До речі, хороший апетит і у клавіатури, що вібрує.
Бувають ситуації, коли інтернет не такий важливий, як інші функції смартфона. Наприклад, якщо ви шукаєте вихід з печери, вам, швидше за все, стане в нагоді ліхтарик, ніж можливість відповісти на повідомлення в месенджері. У цьому випадку ви можете зайти в налаштування і обмежити швидкість передачі мобільних даних до 2G – так телефон витрачатиме менше сил на пошук мереж, що заощадить батарею.
Актуально це і в подорожах: якщо в налаштуваннях у вас вибрано мережу 4G і вище, а ви в регіоні, де доступна мережа 3G, пристрій постійно витрачатиме заряд на сканування мереж.
У смартфонах Samsung є режим екстремального енергозбереження, який обмежує швидкодію процесора, передачу фонових даних додатків та примусово знижує яскравість екрану. Достатньо активувати режим — і смартфон пропрацює довше, навіть якщо залишилася лише пара відсотків заряду.
Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…
На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…
Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…
За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…
Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…
Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…