Статті

Які плюси у SSD диска, порівняно з HDD

Share
Час читання: 2 хв.

Накопичувачі інформації в комп’ютерах та ноутбуках діляться на 2 типи – SSD та HDD. Твердотільний SSD накопичувач зберігає інформацію за допомогою електричних зарядів у осередках мікросхем, а HDD-диск працює шляхом намагнічування потрібних даних на металевий диск. SSD-накопичувачі з’явилися нещодавно, але вже без них не представляється сучасний комп’ютер. Розглянемо плюси диска SSD перед HDD.

Швидкість читання/запису

У класичного жорсткого диска процес запису і читання інформації відбувається за допомогою магнітної головки, яка в буквальному сенсі переміщається по диску, що обертається (дисків може бути кілька, як і головок). У SSD всі мікросхеми всередині, тому швидкість SSD набагато вище, як мінімум, в 3-5 разів. Тут все залежить від накопичувача, особливо швидкісними вважаються NVMe пристрої, які підключаються через PCIe, наприклад, m2.

Знижене енергоспоживання

Класичний диск має електродвигун, який постійно крутить диск, також електропривід є у головки. Така конструкція призводить до великого енергоспоживання, на відміну від SSD, в якому немає жодних елементів, що рухаються. Твердотільний накопичувач не містить таких елементів, споживає менше енергії, а також не видає шуму.

Компактний розмір та невелика вага

Порівняйте накопичувач HDD і SSD на 1 Терабайт – різниця у вазі буде дуже відчутною. SSD можна створити в дуже невеликому розмірі, що впливає на компактність комп’ютера. Зараз практично всі ноутбуки вже йдуть тільки із твердотільних накопичувачів. Наприклад, SSD-накопичувачі типу m2 і mSATA виготовляються у вигляді невеликої безкорпусної плати, яка вставляється у відповідний роз’єм на материнській платі.

Надійність

Сучасні SSD накопичувачі надійніші, порівняно з HDD. У них немає частин, що рухаються, вони менше нагріваються, тому збої в роботі SSD дуже рідкісні. Особисто я користуюся SSD-накопичувачем, купленим у 2014 році — знос диска на сьогоднішній день становить 87%. Так, у SSD кількість циклів перезапису обмежена, але такий тип накопичувача надійніший, ніж HDD. Також він більш захищений від вібрацій, падінь, тряски, на відміну класичного жорсткого диска.

А мінуси?

Я б підкреслив два мінуси у SSD:

  • Обмежена кількість циклів перезапису. Пов’язано це з тим, що осередки всередині мікросхем з часом втрачають свої властивості накопичувати заряд. Ресурс класичного HDD набагато вищий, ніж у SSD;
  • Хоч і SSD стабільніший за HDD, але є нюанс. Якщо раптом SSD вийде з ладу (наприклад, брак), ви з ймовірністю в 99% втратите збережену інформацію. У HDD простіше: головне, щоб металеві диски залишилися в цілості та безпеці, інформацію можна буде вважати навіть у разі форс-мажору.

Висновок

Для операційної системи та програм – SSD, а для тривалого зберігання даних – HDD.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: HDDSSD
  • Останні записи

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024